REKLAMA
REKLAMA

W podsanockiej miejscowości pędzono bimber (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE / POWIAT SANOCKI. 300 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego oraz wyprodukowany już bimber ujawnili funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Podczas prowadzonych działań zabezpieczono także aparaturę służącą do wytwarzania bimbru.

Przechwytywanie_100
Foto (2): Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Funkcjonariusze KAS prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu. Podczas przeszukania na terenie jednej w posesji w powiecie sanockim ujawnili 300 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego oraz 12,7 litrów gotowego bimbru. Podczas prowadzonych działań  zabezpieczony został także sprzęt służący do produkcji alkoholu.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przechwytywanie2_15

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

27-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)