REKLAMA
REKLAMA

Weekend w górach. Urazy kończyn, akcja linowa, poszukiwania (FOTO)

Większość zgłoszeń dotyczyła urazów kończyny dolnej1 Niestety pogoda w ostatnich tygodniach w Bieszczadach jest raczej deszczowa a to przekłada się na trudne warunki na szlakach. Jest mokro, ślisko i błotniście do tego z reguły nieodpowiednie obuwie (płaskie podeszwy i cholewka poniżej kostki) i o skręcenie nie trudno.

W piątek 12.06. Ratownicy dyżurujący w Cisnej wyjeżdżali do uczestniczki Biegu Rzeźnika w rejon szczytu Fereczata. Odwodnioną i osłabioną kobietę, za pomocą techniki „długiej liny” przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei w sobotę 13.06. przyszło zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny w okolicy Dużego Jasła. Szczęśliwie podczas zbierania wywiadu i organizowania akcji poszukiwawczej zaginiony nawiązał kontakt telefoniczny.

Kolejnego dnia braliśmy udział w poszukiwaniach wędkarza w okolicy Zręcina koło Dukli, podczas których korzystaliśmy m.in. Z dronów. Ta akcja została szczegółowo opisana w osobnym poście poniżej.

źródło: GOPR Bieszczady

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)