REKLAMA
REKLAMA

WYBORY 2020. Zasady głosowania w reżimie sanitarnym. Lista lokali!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruszyły wybory prezydenckie! Od godziny 7:00 są otwarte lokale wyborcze. Jak wygląda tegoroczne głosowanie przeprowadzane w reżimie sanitarnym? Publikujemy listę lokali wyborczych w Sanoku.

miniatura-wybory-768x399 grafika poglądowa

W Sanok mamy 29 062 osób uprawnionych do głosowania w wyborach na prezydenta RP.

Lista lokali wyborczych w Sanoku i odpowiadających im adresów zamieszkania jest dostępna TUTAJ – KLIKNIJ, ABY POBRAĆ.

Wszyscy, którzy zechcieli głosować korespondencyjnie, powinni otrzymać na swój adres pakiet wyborczy z kartą do głosowania, kopertą na kartę, oświadczeniem o samodzielnym i tajnym głosowaniu, a także z kopertą zwrotną i instrukcją. Kopertę należy zakleić, ponieważ w przeciwnym wypadku nasz głos nie zostanie uwzględniony. Wyborca może także osobiście odebrać pakiet wyborczy w urzędzie gminy, jeżeli zadeklarował to w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego.

Wypełnioną zawartość koperty po zaklejeniu należy wrzucić do nadawczej skrzynki Poczty Polskiej, w której jest zlokalizowana komisja wyborcza lub zanieść do urzędu gminy – osobiście lub za pośrednictwem innej osoby (w godzinach pracy urzędu).

Ostatnie wybory prezydenckie w pierwszej turze zakończyły się frekwencją 46,98 % w Sanoku. W skali kraju było to 48,96 %. Sanoczanie oddali wówczas łącznie 14 722 ważnych głosów. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się o tym w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.


REŻIM SANITARNY

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, wchodząc do lokalu wyborczego, należy zasłaniać nos i usta. Trzeba mieć też własny długopis. Komisja powinna mieć też zapasowe długopisy w przypadku, gdy wyborca nie zabierze ze sobą własnego. Przed wejściem do lokalu wyborczego wymagane będzie zdezynfekowanie rąk. Niezastosowanie się do zaleceń może skutkować brakiem wydania karty do głosowania.

W każdym z lokali będzie mógł przebywać jeden wyborca na 4 metry kwadratowe. Ze względu na rygor sanitarny należy się spodziewać, że oddawanie głosów może trwać dłużej niż zazwyczaj. Komisja zobowiązana jest też do wietrzenia lokali przynajmniej raz na godzinę. Głosowanie nie będzie wówczas przerywane.

Wybory potrwają od godziny 7:00 do godziny 21:00 (28 czerwca).

źródło: PKW, Ministerstwo Zdrowia, BIP UM Sanok

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)