REKLAMA
REKLAMA

WYBORY PREZYDENCKIE 2020. II tura. Lista lokali!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę o godzinie 7:00 otwarte zostaną lokale wyborcze, rozpocznie się II tura wyborów prezydenckich. Przypominamy jak wygląda tegoroczne głosowanie przeprowadzane w reżimie sanitarnym. Podajemy informację o nowych zasadach dotyczących pierwszeństwa w oddawaniu głosów. Publikujemy listę lokali wyborczych w Sanoku.

miniatura-wybory-768x399 grafika poglądowa

W ramach II tury wyborów prezydenckich 2020, w Sanoku mamy 29 115 osób uprawnionych do głosowania.

Lista lokali wyborczych w Sanoku i odpowiadających im adresów zamieszkania jest dostępna TUTAJ – KLIKNIJ, ABY POBRAĆ.

W I turze zwyciężył Andrzej Duda. Uzyskał 43,5% głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Jego rezultat to 30,46%.

Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00.


REŻIM SANITARNY

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, wchodząc do lokalu wyborczego, należy zasłaniać nos i usta. Trzeba mieć też własny długopis. Komisja powinna mieć też zapasowe długopisy w przypadku, gdy wyborca nie zabierze ze sobą własnego. Przed wejściem do lokalu wyborczego wymagane będzie zdezynfekowanie rąk. Niezastosowanie się do zaleceń może skutkować brakiem wydania karty do głosowania.

W każdym z lokali będzie mógł przebywać jeden wyborca na 4 metry kwadratowe. Ze względu na rygor sanitarny należy się spodziewać, że oddawanie głosów może trwać dłużej niż zazwyczaj. Komisja zobowiązana jest też do wietrzenia lokali przynajmniej raz na godzinę. Głosowanie nie będzie wówczas przerywane.

NOWE ZASADY

W II turze wyborów prezydenckich, w niedzielę 12 lipca, osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych BEZ KOLEJKI.

Wybory potrwają od godziny 7:00 do godziny 21:00 (12 lipca).

źródło: PKW, Ministerstwo Zdrowia, BIP UM Sanok

11-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)