REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowe umiejętności pilota LPR z Sanoka! (VIDEO)

Wyjątkowe umiejętności pilota LPR z Sanoka! (VIDEO)

PODKARPACIE. Wyjątkowymi umiejętnościami wykazał się pilot śmigłowca LPR ze stacji w Sanoku zadysponowany do niedzielnego zdarzenia w Nienadowej, w gminie Dubiecko. Powodem wezwania był nagły obrzęk całej twarzy u starszego mężczyzny.

Przechwytywanie_176foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu / Facebook

W niedzielę około godziny 13:20 dyspozytornia medyczna z Przemyśla otrzymała wezwanie do starszego mężczyzny w miejscowości Nienadowa. Powodem wezwania był nagły obrzęk całej twarzy.

Zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Nienadowej. Ze względu na trudne warunki terenowe powstałe po ostatnich ulewach, ostatni kilometr do pacjenta ratownicy musieli pokonać pieszo.

Na miejscu okazało się że pacjent ma poważne problemy kardiologiczne, na dodatek nie reaguje na podawane leki. Konieczny był jak najszybszy transport do szpitala.

Ze względu na odległość oraz wspomniane warunki terenowe zapadła decyzja o wezwaniu śmigłowca ratunkowego z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku. Pomimo dużych niedogodności w miejscu lądowania, pilot wykazał się mistrzowskim kunsztem, przyziemiając maszynę.

Ostatecznie pacjent drogą lotniczą w ciągu kilku minut trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu / Facebook

06-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)