REKLAMA
REKLAMA

Wypadek narciarza na Połoninie Wetlińskiej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na Podkarpaciu trwają ferie. W Bieszczadach wolny czas spędza wielu turystów. Tymczasem warunki do uprawiania narciarstwa skiturowego są bardzo wymagające. Przekonał się wczoraj o tym jeden z narciarzy, którzy doznał urazu stawu skokowego. GOPRowcy stanęli na wysokości zadania i bezpiecznie sprowadzili poszkodowanego z gór.

Ferie na półmetku, w Bieszczadach sporo turystów, więc i weekend upływa upływa pod znakiem wzmożonej pracy ratowników. Wczoraj około godz. 16.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku narciarza na Połoninie Wetlińskiej. Poszkodowany z urazem stawu skokowego został zabezpieczony termicznie, ratownik medyczny GOPR podał środki przeciwbólowe, następnie zwieziono go saniami transportowymi PULKI i na Przełęczy Wyżnej przekazano załodze karetki pogotowia. Warunki do uprawiania narciarstwa skiturowego są obecnie bardzo wymagające! – relacjonują na swoim profilu Facebook ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR / Facebook

foto: Waldemar Czado, Grzegorz Mołczan

19-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)