REKLAMA
REKLAMA

Wyruszyła 40. diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę! (FOTO)

Wyruszyła 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegoroczne hasło przewodnie nawiązuje do trwającego roku duszpasterskiego i brzmi: „Oto wielka tajemnica wiary”. Ze względu na epidemię, tegoroczna forma odbiega od tradycyjnej. Odbywa się „sztafetowo”. Na wyznaczony odcinek przyjeżdża jedna z grup, która przez cały dzień będzie wędrować ku Jasnej Górze.

Pielgrzymi rozpoczęli swoją drogę w sobotę, 4 lipca 2020 r. w Lesku. O godzinie 7.00 w miejscowym kościele, odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył J.E. ks. bp Stanisław Jamrozek. Pielgrzymi z grupy św. Andrzeja po Eucharystii udali się w stronę Sanoka. Wśród nich jest wielu naszych parafian. Pątnikom niosącym swoje intencje towarzyszy modlitwa i śpiew. Grupa bieszczadzka pierwszy dzień pielgrzymowania zakończy w Strachocinie.

Przed obraz Matki Bożej podąża z naszej archidiecezji łącznie 10 grup: grupa bieszczadzka św. Andrzeja Boboli, prowadzona przez ks. Tomasza Podolaka, grupa św. Jacka (Przemyśl), grupa św. Kazimierza (również z Przemyśla), grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara (Radymno), grupa św. Brata Alberta (Jarosław), grupa św. Rafała Kalinowskiego (Przeworsk), grupa św. Urszuli Ledóchowskiej (Łańcut), grupa św. Jana z Dukli (Krosno) oraz grupa św. Wojciecha (Brzozów).

Pielgrzymi na trasie pierwszego dnia w Sanoku (foto. Jakub Radożycki).

źródło: Fara Sanok

04-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)