REKLAMA
REKLAMA

Wystające z ziemi pociski. 13 sztuk granatów moździerzowych

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W lesie w Stuposianach, jeden z mieszkańców zauważył wystające z ziemi pociski. Okazało się, że to niewybuchy z okresu II wojny światowej. Miejsce znaleziska zabezpieczył policyjny parol. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić.

Policjanci zespołu prewencji w Stuposianach otrzymali zgłoszenie w tej sprawie w poniedziałek. Mężczyzna poinformował, że z ziemi w lesie wystają przedmioty przypominające pociski. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili znalezisko. Dyżurny niezwłocznie poinformował saperów z 21 Batalionu Rozminowania w Rzeszowie, którzy po przybyciu i sprawdzeniu terenu ujawnili łącznie 13 sztuk granatów moździerzowych pochodzących z okresu II wojny światowej.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przenosić, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce ich odkrycia, w miarę możliwości, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

KPP Ustrzyki Dolne

09-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)