REKLAMA
REKLAMA

Z Sanoka do Łupkowa pojedziemy pociągiem! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od 6 lipca z Sanoka do Łupkowa pojedziemy pociągiem. Nowe połączenie jest efektem współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Powiatu Sanockiego, Gminy Komańcza oraz Gminy Zagórz.

Kursujące od poniedziałku do czwartku pociągi będą obsługiwane przez firmę SKPL Cargo sp. z o.o., natomiast od piątku do niedzieli ofertę przewozową uzupełni pociąg „Wojak Szwejk” relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów, uruchomiony przez Podkarpacki Zakład POLREGIO sp. z o.o. w Rzeszowie.

Połączenia kolejowe mają na celu poprawić dostępność komunikacyjną, ale również zachęcić do zwiedzania powiatu sanockiego i bieszczadzkiego. Mają w tym pomóc atrakcyjne ceny biletów, duży komfort jazdy oraz walory krajobrazowe.

foto: Powiat Sanocki

Wakacyjne przewozy koleją w Bieszczady i Beskid Niski (Łupków) będą realizowane z wykorzystaniem klasycznego, przestronnego taboru zapewniającego m.in. przewóz rowerów oraz możliwość emitowania materiałów multimedialnych przygotowanych przez samorządy zaangażowane w uruchomienie połączeń kolejowych.

Inauguracja pierwszego kursu do Łupkowa miała miejsce 6 lipca.

Warto zwrócić uwagę, że pierwszy pociąg, który wyjechał w poniedziałek ze stacji w Sanoku nosi nazwę „Prymas” na cześć internowanego w Komańczy Prymasa Wyszyńskiego.

foto: UMWP

Organizatorzy połączeń kolejowych zgodnie przyznają, że pociągi ułatwią mieszkańcom wykluczonych komunikacyjnie terenów sprawne przemieszczanie się oraz zachęcą turystów do zwiedzania naszego regionu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

07-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)