Zaczęło się wybornie. Skończyło porażką (FOTO)

WIŚNIOWA / PODKARPACIE. Gdy w 5 minucie meczu Kamil Adamiak strzelił bramkę dla Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok, w meczu z Wisłokiem Wiśnowa wydawało się, że jesteśmy w stanie wygrać to spotkanie. Tym bardziej, ze były kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

RELACJA LIVE ZA KS EKOBALL:

5 min. Kamil Adamiak – sam na sam 1-0

7 min. Świetna interwencja Jagusia po mocnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego (piłka mogła wpaść do siatki po bezpośrednim strzale)

9 min. Damian Niemczyk – sam na sam – wyrzucony przez bramkarza w róg pola karnego. Próba lobu – minimalnie obok słupka.

15 min. Odważne wyjście Jagniszczaka, piąstkując skacze na plecy Karola Adamiaka, który doznaje kontuzji… Na szczęście po 2 minutach przerwy gra dalej.

17 min. Podanie głową Adamiaka do Jagniszczaka, zbyt lekkie, po którym na pozycję sam na sam wychodzi napastnik gospodarzy. Świetna obrona nogami Jagniszczaka ratuje nasz zespół.

20 min. Dwie żółte kartki, po jednej dla każdej ze stron (Piotr Lorenc). Piłkarz z Wisniowej powinien otrzymać czerwień (dusił kolanem głowę naszego zawodnika).

22 min. Świetny strzał po ziemi Niemczyka z 16 metrów. Bramkarz odbija nogą, a futbolówka o centymetry mija lewy słupek bramki.

26 min. Tym razem bohaterem Mrówka, czyli Kacper Słysz. Po kolejnym (szóstym), świetnie bitym kornerze z lewej strony, i strzale głową najwyższego piłkarza Wisłoka, głową z linii bramkowej wybija nasz filigranowy zawodnik. Piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki wyszła na róg.

Dobry mecz.

33 min. Rajd Ząbkiewicza przez pół boiska zakończony płaskim dośrodkowaniem. W ostatniej chwili obrońca ubiega Słysza przed dostawieniem nogi. Rzut rożny. Po kornerze mamy szansę w olbrzymim zamieszaniu, jednak obrońcy wyjaśniają sytuację wybiciem.

39 min. Długa, krosowa piłka do Barana, który popędził lewą flanką. Minął w pełnym biegu dwóch obrońców, lecz gdy przymierzał się do strzału z 14 metra, stracił piłkę.

40 min. Żółtą kartkę otrzymuje Krystian Jaklik.

42 min. Kolejny rajd znakomicie grającego dziś Jakuba Ząbkiewicza. Niestety zatrzymany bardzo twardo, aczkolwiek czysto przez stopera.

45 min. Rzut wolny z 17 metrów dla Wisłoka. Piękny strzał na szczęście trafia w głowę stojącego w murze Karola Adamiaka, po czym przelatuje nad poprzeczką.

Koniec pierwszej części spotkania. Prowadzimy 1-0 po trafieniu Kamila Adamiaka w 5 minucie gry.

Druga połowa rozpoczęta.

46 min. Wyrównanie. Podobne trafienie jak w pierwszej części nasi. Sam na sam. Szymański 1-1.

48 min. Jakubowski traci piłkę przy wyprowadzaniu z własnej połowy. Dwa podania, strzał z najbliższej odległości zakończony znakomitą obroną Jagusia. Róg.

50 min. Kontrę wyprowadza Niemczyk, jednak osaczony przez trzech piłkarzy traci piłkę.

51 min. Wrzut z autu wprost na nogę Słysza, strzał z pierwszej piłki – tuż obok słupka. Ajjj, szkoda.

53 min. Wspaniała kolejna obrona Jagniszczaka. Jak on złapał strzał z 7 metrów, wie tylko on sam.

Oglądamy piękny, twardy mecz, który obfituje w multum sytuacji podbramkowych.

54 min. Rzut wolny, dośrodkowanie i piąstkowanie Jagniszczaka. Popychany przez napastnika upadł na murawę. Miejmy nadzieję, że się za chwilę podniesie i będzie grał dalej.

56 min. Jakubowski pięknie wypuszcza Niemczyka, który miałby przed sobą tylko bramkarza… Miałby… lecz ręka stopera przeszkodzila…. Dlaczego nie ma czerwonej kartki, tylko żółta?

Rzut wolny z 17 metrów. Jakubowski strzela mocno, bramkarz broni pięknie. Rzut rożny. Za chwilę kolejny. Dośrodkowanie, strzał głową Adamiaka…. Pół metra obok słupka. Bramkarz byłby bez najmniejszych szans…

60 min. Podwójna zmiana w naszym zespole. Szymon Słysz oraz Dawid Posadzki zastępują Krystiana Jaklika i Kamila Jakubowskiego.

62 min. Kolejny żółty kartonik dla Wiśniowej.

63 min. Gol dla Wiśniowej. Bramka padła po rzucie różnym, potwornym zamieszaniu i technicznym strzale spośród gąszczu nóg.

65 min. Rzut wolny z 40 metrów. Tabisz dośrodkowuje, piłka kozłuje nad rozpaczliwie i szczęśliwie interweniującym bramkarzem. Mógł znów być remis…

66 min. Akcja goni akcję. Tym razem w roli głównej nasz bramkarz, który broni strzał z 15 metrów.

67 min. Trzecia zmiana. Sebastian Sobolak zastępuje strzelca bramki Kamila Adamiaka.

70 min. Rajd Barana lewą stroną, niedokładne jednak dośrodkowanie.

73 min. Karol Adamiak przewracany w polu karnym. Mimo pretensji naszych graczy, wydaje się, że arbiter miał rację, nie wskazując na wapno.

76 min. Ni to strzał ni to dośrodkowanie Posadzkiego… Cokolwiek to było, szkoda, że piłka poleciała tuż obok słupka.

77 min. Zderzenie głowami w środkowej strefie. Na murawie leży Łukasz Tabisz i jeden z gospodarzy. Po czterech minutach przerwy w grze okazuje się, że potrzebna zmiana. Łukaszowi dziękujemy za grę. W jego miejsce wchodzi Dawid Gąsior.

80 min. Krystian Kalemba zmienia Damiana Barana.

85 min. Po meczu. Po mocnym strzale w okienko z 16 metrów, piłka trzepoce w siatce.

87 min. Strzał z rzutu wolnego Posadzkiego w boczną siatkę.

Mecz przedłużony o 6 minut.

Koniec. Przegrywamy na inaugurację po raz pierwszy od reaktywacji. W środę „musowa rehabilitacja”.

WISŁOK WIŚNIOWA – Geo-Eko EKOBALL STAL SANOK 3:1 (0:1)

Skład: Mateusz Jagniszczak – Jakub Ząbkiewicz, Karol Adamiak, Piotr Lorenc, Damian Baran, Łukasz Tabisz, Krystian Jaklik, Kamil Adamiak, Kamil Jakubowski, Kacper Słysz – Damian Niemczyk.

źródło: KS Ekoball