REKLAMA
REKLAMA

ZAHUTYŃ: Wybite szyby, przebite opony, farba na masce (ZDJĘCIA)

ZAHUTYŃ / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się Internauta z prośbą o interwencję, w związku z aktem wandalizmu, który go dotknął. Konkretnie jego samochód, pozostawiony w noc sylwestrową pod Domem Ludowym w Zahutyniu.

– Uczestniczyłem w balu sylwestrowym organizowanym odpłatnie w Domu Ludowym w Zahutyniu wraz z małżonką i znajomymi, zabawa przebiegała w bardzo dobrym nastroju. Tego co spotkało mnie po południu 1 stycznia, już się nie spodziewałem. Odbierając o godzinie 18 samochód okazało się, że dwie opony są przebite, a cały bok samochodu porysowany ostrym narzędziem – relacjonuje poszkodowany.

Na miejsce została wezwana Policja. Przesłuchano zgłaszającego, który złożył zawiadomienie w komendzie. , Sporządzano notatki i dokumentację fotograficzną. Właściciel pojazdu po zakończeniu pracy policjantów postanowił napompować koła, by spróbować dojechać do domu. Okazało się jednak, że opony są pocięte i jazda jest niemożliwa. Około godziny 22 nie wzywał już lawety. Postanawiając wrócić po samochód kolejnego dnia.

2 stycznia było jeszcze gorzej. – Wybita przednia i tylna szyba, zbite tylne reflektory, wyłamane lusterka, głębokie porysowania drugiego boku, pocięte pozostałe dwie opony, skradzione tablice rejestracyjne, maska pojazdu, tylna klapa oraz dach oblane farbą – wylicza.

Zgłaszający nie może godzić się na taki stan rzeczy, w związku z czym oczekuje od władz gminy, czy też organizatorów  zadośćuczynienia i naprawienia powstałej szkody. Impreza miała charakter komercyjny, a została przeprowadzona na terenie obiektu będącego własnością Gminy Zagórz.

– Ze swojej strony mogę zapewnić, iż w przypadku ustalenia sprawców zdarzenia i egzekucji kosztów naprawy od sprawcy, wszelkie środki pieniężne i pomoc otrzymaną od Państwa zostanie przeze mnie zwrócona, lub przekazana na cel dobroczynny w postaci darowizny na rzecz szanowanego i powszechnie znanego zahutyńskiego klubu UKS SPARTANIE – czytamy w piśmie skierowanym do burmistrza Zagórza.

– Jednocześnie deklaruję nagrodę w wysokości 500 zł dla świadków zdarzenia i informacje które przyczynią się skutecznie do ustalenia sprawców tego chuligańskiego czynu – dodaje poszkodowany.

W dniu dzisiejszym udało się nam jedynie skontaktować z sekretarz Miasta i Gminy Zagórz, panią Alicją Górniak.

– Ani burmistrz Zagórza, ani Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu nie byli organizatorami tej imprezy. Dopiero dziś otrzymałam stosowne pismo w tej sprawie i posiadam jedynie ogólną wiedzę.  Bardzo jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, aby tę sprawę rozwiązać. Podobne akty wandalizmu, nie powinny mieć miejsca – powiedziała sekretarz.

Poniżej pisma skierowane 2 i 3 stycznia do władz gminy, jak również zdjęcia zniszczonego pojazdu. 

Do sprawy powrócimy.

red.

03-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)