REKLAMA
REKLAMA

ZAHUTYŃ: Wybite szyby, przebite opony, farba na masce (ZDJĘCIA)

ZAHUTYŃ / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się Internauta z prośbą o interwencję, w związku z aktem wandalizmu, który go dotknął. Konkretnie jego samochód, pozostawiony w noc sylwestrową pod Domem Ludowym w Zahutyniu.

– Uczestniczyłem w balu sylwestrowym organizowanym odpłatnie w Domu Ludowym w Zahutyniu wraz z małżonką i znajomymi, zabawa przebiegała w bardzo dobrym nastroju. Tego co spotkało mnie po południu 1 stycznia, już się nie spodziewałem. Odbierając o godzinie 18 samochód okazało się, że dwie opony są przebite, a cały bok samochodu porysowany ostrym narzędziem – relacjonuje poszkodowany.

Na miejsce została wezwana Policja. Przesłuchano zgłaszającego, który złożył zawiadomienie w komendzie. , Sporządzano notatki i dokumentację fotograficzną. Właściciel pojazdu po zakończeniu pracy policjantów postanowił napompować koła, by spróbować dojechać do domu. Okazało się jednak, że opony są pocięte i jazda jest niemożliwa. Około godziny 22 nie wzywał już lawety. Postanawiając wrócić po samochód kolejnego dnia.

2 stycznia było jeszcze gorzej. – Wybita przednia i tylna szyba, zbite tylne reflektory, wyłamane lusterka, głębokie porysowania drugiego boku, pocięte pozostałe dwie opony, skradzione tablice rejestracyjne, maska pojazdu, tylna klapa oraz dach oblane farbą – wylicza.

Zgłaszający nie może godzić się na taki stan rzeczy, w związku z czym oczekuje od władz gminy, czy też organizatorów  zadośćuczynienia i naprawienia powstałej szkody. Impreza miała charakter komercyjny, a została przeprowadzona na terenie obiektu będącego własnością Gminy Zagórz.

– Ze swojej strony mogę zapewnić, iż w przypadku ustalenia sprawców zdarzenia i egzekucji kosztów naprawy od sprawcy, wszelkie środki pieniężne i pomoc otrzymaną od Państwa zostanie przeze mnie zwrócona, lub przekazana na cel dobroczynny w postaci darowizny na rzecz szanowanego i powszechnie znanego zahutyńskiego klubu UKS SPARTANIE – czytamy w piśmie skierowanym do burmistrza Zagórza.

– Jednocześnie deklaruję nagrodę w wysokości 500 zł dla świadków zdarzenia i informacje które przyczynią się skutecznie do ustalenia sprawców tego chuligańskiego czynu – dodaje poszkodowany.

W dniu dzisiejszym udało się nam jedynie skontaktować z sekretarz Miasta i Gminy Zagórz, panią Alicją Górniak.

– Ani burmistrz Zagórza, ani Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu nie byli organizatorami tej imprezy. Dopiero dziś otrzymałam stosowne pismo w tej sprawie i posiadam jedynie ogólną wiedzę.  Bardzo jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Dołożymy wszelkich starań, aby tę sprawę rozwiązać. Podobne akty wandalizmu, nie powinny mieć miejsca – powiedziała sekretarz.

Poniżej pisma skierowane 2 i 3 stycznia do władz gminy, jak również zdjęcia zniszczonego pojazdu. 

Do sprawy powrócimy.

red.

03-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)