REKLAMA
REKLAMA

100 żołnierzy WOT oddało 49 litrów krwi! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 49 litrów krwi oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już ostatnia tak duża akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub HDK „Terytorials” w 2021 r.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, odpowiedzieli gremialnie na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W sobotę 18 grudnia w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej, terytorialsi oddali 49 litrów krwi. To była szósta zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK „Terytorials” w tym roku.

Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane w misję i zadania naszej formacji. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Żołnierze WOT na ten sygnał reagują natychmiast. Nie inaczej było tym razem. Wczesnym rankiem ponad 100 żołnierzy 3. PBOT przybyło do siedziby RCKiK, aby z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym lekiem.

W dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty służy ponad 600 Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT do banku krwi oddali 1750 litrów krwi.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

kpt. Witold Sura
Rzecznik prasowy 3 PBOT

zdjęcia: Anna Barowicz

źródło: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pies wpadł do lodowatej wody! Bezradne zwierzę uratowali strażacy OSP (ZDJĘCIA)

źródło: OSP KSRG Przysietnica – Facebook


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)