REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA / SANOK: Dzień Wojska Polskiego! Uroczystości

SANOK / PODKARPACIE. Serdecznie zapraszamy 15 sierpnia do Muzeum Historycznego w Sanoku, gdzie w ramach obchodów Dnia Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy powrotu Śląska do Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się wystawa broni palnej oraz patriotyczne śpiewanie.

O godz. 18:30 na dziedzińcu sanockiego Zamku będzie okazja zaśpiewać pieśni patriotyczne i żołnierskie wraz z zespołem SOUL i SOULIKI pod kierownictwem dr Moniki Brewczak. Gościnnie wystąpi chór „Harfa” z Czempina.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa broni palnej, której organizatorem i głównym wystawcą jest Koło Strzeleckie LOK „Galicja” Sanok. Powstałe siedem lat temu Koło jest obecnie jednym z największych liczebnie i najprężniej działających kół strzeleckich w powiecie sanockim.

Zakres przedmiotowy wystawy obejmie broń strzelecką z okresu od drugiej połowy XIX w. aż do czasów współczesnych włącznie. Wśród wystawianych jednostek broni odnajdziemy zarówno te doskonale, znane z kultury masowej, jak i „perełki” kolekcjonerskie stanowiące jedynie zainteresowanie koneserów.

Wśród osób odwiedzających wystawę rozlosowane zostaną darmowe karnety na odbycie treningu strzeleckiego na strzelnicy sportowej LOK w Brzozowie, a w trakcie trwania imprezy będzie możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia z prezentowanymi eksponatami.

 

źródło: Powiat Sanok

Zdjęcie poglądowe: Wojsko Polskie, fb

14-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)