REKLAMA
REKLAMA

Abonament bez telefonu – wybierz najkorzystniejszą opcję

Wielu operatorów oferuje zarówno abonament bez telefonu, jak i ze smartfonem. Zwykle, nawet jeśli zależy Ci na nowym sprzęcie, taniej będzie jednak kupić go osobno. Ponadto masz wtedy większy wybór ofert i urządzeń. Sprawdź, jaki abonament bez telefonu warto wybrać i dlaczego będzie to dobre rozwiązanie.

Tani abonament bez telefonu – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jeśli nie potrzebujesz nowego smartfona, abonament bez telefonu to jedyny logiczny wybór. Gdy przydałby Ci się nowy sprzęt, oferta z urządzeniem wydaje się wygodnym rozwiązaniem (raty za smartfon doliczane są do rachunku, więc pamiętasz tylko o jednym zobowiązaniu). Często nie będzie jednak wcale najtańszą i najkorzystniejszą opcją.

Z wyjątkiem naprawdę dużych, okazjonalnych promocji, ceny telefonów u operatorów są wyższe niż w wyspecjalizowanych sklepach ze sprzętem elektronicznym. Nie wspominając o aukcjach internetowych, na których kupisz smartfony jeszcze taniej.

Co więcej, gdy bierzesz telefon od operatora, do wyboru masz tylko te modele, które ma on akurat w sprzedaży. Jeżeli kupujesz sprzęt osobno, masz natomiast znacznie więcej możliwości. Dotyczy to zresztą nie tylko urządzeń, lecz także ofert na usługi. Wielu operatorów w ogóle nie ma bowiem smartfonów, ale oferuje atrakcyjny, tani abonament bez telefonu.

Jaki wybrać abonament bez telefonu?

Obecnie zdecydowana większość abonamentów to oferty bez limitu na rozmowy i wiadomości, które różnią się głównie wielkością paczki danych (choć znajdziesz też tańsze propozycje). Gdy już oszacujesz, ile gigabajtów miesięcznie jest Ci potrzebne, wybierz dostawcę, który zaoferuje Ci taki pakiet w atrakcyjnej cenie. Warto też wziąć pod uwagę zasięg operatora w Twojej lokalizacji. Sprawdzisz go precyzyjnie dzięki specjalnym aplikacjom mobilnym (np. RFBenchmark).

Dobrym pomysłem będzie również abonament bez telefonu z umową na czas nieokreślony, którą możesz wypowiedzieć w każdej chwili bez dodatkowych kosztów. Oferty takie ma coraz więcej operatorów, zwłaszcza wirtualnych. Atrakcyjną propozycją będzie na przykład nju mobile na abonament (sprawdź: https://www.njumobile.pl/oferta/abonament-mono).

Dlaczego nju mobile na abonament to dobry wybór?

Chociaż z usług nju możesz zrezygnować, kiedy tylko chcesz, opłaca się zostać dłużej. Im dłużej masz nju na abonament, tym większy jest Twój miesięczny pakiet danych. Na przykład w ofercie bez limitu za 29 zł na start dostajesz 10 GB, ale już po pół roku masz dwa razy więcej (20 GB), po roku paczka rośnie do 25 GB, a po dwóch latach Twoja pula wynosi aż trzy razy tyle (30 GB), co na początku.

Oferta operatora będzie też świetnym wyborem, jeśli zdarzają Ci się miesiące, gdy mniej intensywnie korzystasz z telefonu. Rachunek będzie wtedy niższy, bo w nju na abonament opłaty naliczane są stopniowo, aż do maksymalnej kwoty za korzystanie bez limitu. Może więc wynieść nawet 0 zł.

Ponadto nju mobile korzysta z nadajników Orange. Nie musisz więc martwić się o zasięg, bo dzięki infrastrukturze, na którą składa się około 12 tysięcy stacji bazowych, sygnał 4G LTE dociera do ponad 99% populacji kraju.

Oferta nju mobile to abonament bez telefonu

W nju masz do wyboru abonament w trzech różnych wariantach.

  1. 19 zł/miesiąc to najtańsza oferta, która sprawdzi się idealnie, jeśli wysyłasz mniej wiadomości i nie potrzebujesz dużego pakietu danych. Rozmowy masz nielimitowane, a za SMS-y i MMS-y płacisz dodatkowo, lecz nie więcej niż 9 zł za korzystanie bez limitu. Na start dostajesz też 1 GB, który potem rośnie do 2 GB (po pół roku), 2,5 GB (po roku) i 3 GB (po dwóch latach).
  2. 29 zł/miesiąc jest najczęściej wybieraną propozycją. Wiadomości i rozmowy są bez limitu, a paczka gigabajtów wynosi 10 GB / 20 GB / 25 GB 30 GB (w zależności od Twojego stażu w nju mobile na abonament).
  3. 39 zł/miesiąc to wariant z największym limitem danych. Oprócz rozmów i wiadomości bez ograniczeń dostajesz 20 GB / 40 GB / 50 GB / 60 GB.

Jeśli zużyjesz wszystkie gigabajty przed końcem okresu rozliczeniowego, zawsze możesz też aktywować dodatkowy pakiet 9 GB za 9 zł.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

14-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook