REKLAMA
REKLAMA

Apel Policji!

To już kolejne Święta Wielkanocne, podczas których przyszło się nam zmierzyć z bardzo trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. W tym szczególnym okresie zadbajmy o siebie i innych. Spędźmy Święta w wąskim gronie najbliższych. Zostając w domach ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Apelujemy o ostrożność do tych, którzy zdecydują się na świąteczny wyjazd. Na podkarpackich drogach, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

Od tygodnia w całym kraju zaostrzone zostały restrykcje. Wprowadzone zakazy i nakazy mają na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa. Tylko od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy, jak długo potrwa sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy i jakie będą jej skutki. Przed nami Święta Wielkanocne, dlatego wspólnie dołóżmy wszelkich starań, aby były one bezpieczne. Postarajmy się, aby spotkania nie były pretekstem do zaniechania stosowania zasad bezpieczeństwa. Żeby chwila świątecznej radości nie zamieniła się w dramat walki z chorobą.

Apelujemy o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów służb sanitarnych. Nie zapominajmy o zasłanianiu ust i nosa, zachowywaniu dystansu, ograniczeniach w transporcie publicznym oraz limitach w sklepach. Lekceważąc te przepisy nie tylko narażamy życie i zdrowie innych, ale także łamiemy prawo. Czas pouczeń i przypominania już minął. Policjanci będą wyciągać konsekwencje wobec osób ignorujących przepisy.

Jeżeli nie musimy wyjeżdżać, zostańmy w domu, w gronie swojej najbliższej rodziny. O bezpieczeństwo tych, którzy z różnych powodów będą musieli wyjechać, jak każdego roku, zadbają podkarpaccy policjanci. Będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze będą reagować na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne.

KWP

02-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)