REKLAMA
REKLAMA

Awaria świateł na skrzyżowaniu Mickiewicza z Królowej Bony

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Królowej Bony w Sanoku wystąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Przypominamy najważniejsze zasady poruszania się po skrzyżowaniach i apelujemy o zachowanie ostrożności.

W przypadku braku nadawania sygnału przez sygnalizator świetlny, na skrzyżowaniu obowiązują przepisy ruchu drogowego określone przez zastosowane oznakowanie pionowe i poziome.

Przypominamy, że na opisywanym skrzyżowaniu ul. Królowej Bony i Staszica są drogami z pierwszeństwem przejazdu. Kierowcy wjeżdżający od strony ul. Mickiewicza muszą udzielić pierwszeństwa przejazdu.

W przypadku awarii sygnalizacji świetlnej należy zwiększyć uwagę i uważnie obserwować zachowanie pozostałych uczestników ruchu, przestrzegając przy tym zasady ograniczonego zaufania.

Zasada ograniczonego zaufania

Zasada stanowiąca, że zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że aktualne zachowanie uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego jego zachowania.

Można zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego. Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelkie okoliczności (także atmosferyczne jak mokra droga).

foto nadesłane przez Czytelnika


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

 źródło: Red., Wikipedia – Creative Commons
04-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)