REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: 21 kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista pędził 123 km/h!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Jazda samochodem z nadmierną prędkością, to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Akcja „Bezpieczny czerwcowy weekend – Boże Ciało 2021” rozpoczęła się w środę, 2 czerwca i trwała do niedzieli. W trakcie jej trwania policjanci zatrzymali aż 21 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich był kierujący fordem, który w terenie zabudowanym, w miejscowości Czarna, prowadził samochód z prędkością 123 km/h.

Dodatkowo podczas kontroli mundurowi przypominali kierowcom o zmianach w przepisach, które obowiązują od 1 czerwca. Uczulali, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i obowiązkowo ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo dopiero na nie wchodzącemu.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, które odzyskają dopiero za trzy miesiące. Otrzymali też mandat, a na ich konto dopisano punkty karne.

foto: archiwum Policji

KPP Ustrzyki Dolne

07-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)