REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Nielegalnie przekroczył granicę. Udawał Litwina!

BIESZCZADY. Dynamiczne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Ustrzykach Górnych i Sanoku doprowadziły do zatrzymania cudzoziemca, który nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy. Zatrzymano również kurierkę, która zamierzała przewieźć mężczyznę na zachód Europy.W niedzielę (12 grudnia) funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych oraz Sanoka zatrzymali do kontroli drogowej opla na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżowała w nim obywatelka Ukrainy oraz 33-letni mężczyzna podający się za obywatela Litwy.

Cudzoziemiec okazał dowód osobisty oraz prawo jazdy wydane rzekomo przez władze tego kraju. Jak ustalili mundurowi, przedstawione dokumenty były fałszywe. Mężczyzna to obywatel Ukrainy z zakazem wjazdu do strefy Schengen.

Jak się wkrótce okazało, cudzoziemiec pieszo przekroczył granicę w Bieszczadach. Przez wiele godzin, w trudnych warunkach zimowych przedzierał się przez górski i zalesiony teren. W umówionym wcześniej miejscu czekała na niego kurierka, która miała zapewnić mu dalszy transport na zachód Europy. W trakcie przesłuchania przyznał, że chciał dostać się do Francji i tam osiedlić.

Zatrzymany obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy oraz posługiwania się fałszywymi dokumentami. Przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywny. Ostatecznie został przekazany z powrotem na Ukrainę.

Z kolei obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy. Ostateczną decyzję w jej sprawie podejmie sąd.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 220 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainy i Słowacji do Polski. Zatrzymano również 24 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy.

źródło: BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ: KONFEDERACJA: Protest przeciwko przymusowi szczepień, paszportom covidowym i bezprawnym obostrzeniom!

tvPolska

15-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)