REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Nielegalnie przekroczyli granicę i… pobłądzili

ARŁAMÓW / PODKARPACIE. Patrol Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej zatrzymał grupę imigrantów z Indii. Cudzoziemcy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy i zabłądzili w trudno dostępnym rejonie Pogórza Przemyskiego.

Do zdarzenia doszło 10 sierpnia br. w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu. Funkcjonariusze SG z Wojtkowej patrolujący teren przygraniczny zauważyli grupę czterech osób wędrujących od granicy państwa w głąb kraju. Było to trzech mężczyzn oraz kobieta w wieku od 21 do 30 lat. Nie mieli przy sobie dokumentów ale zeznali, że pochodzą z Indii. W wyniku podjętych działań szybko ustalono miejsce pieszego przekroczenia granicy z Ukrainy.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Byli w dobrej kondycji. Mieli bagaże na podróż. Jak wyjaśnili, na Ukrainę dostali się legalnie drogą lotniczą. Ich ostatecznym celem były kraje Europy Zachodniej. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawianie wolności w zawieszeniu na 2 lata.

12 sierpnia zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 146 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą oraz Słowacją w celach migracyjnych. Byli to przede wszystkim obywatele państw Bliskiego Wschodu (głównie Afganistanu, Turcji i Syrii) oraz Afryki (m.in. Somalii, Gambii, Nigerii). Mundurowi zatrzymywali również obywateli tak egzotycznych krajów jak Indie i Sri Lanka.

BiOSG

13-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)