REKLAMA
REKLAMA

Budowa pomnika Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie w ramach projektu “Naftowa kolebka Europy: zapomniana historia Polski i Ukrainy”

Pomimo pandemii i obostrzeń skutecznie hamujących tempo pracy realizacja projektu, choć w pewnym stopniu straciła na dynamice przebiega w sposób niezakłócony i prawie zgodnie z planem. Niestety nie możemy w pełni „nabrać prędkości”, ale mamy nadzieję, że już w bardzo niedługim czasie się to zmieni i będziemy mogli zaprezentować bardzo ciekawe efekty naszej pracy.

W najbliższym czasie przystępujemy do prac badawczych o wymiarze historycznym, których efektem będzie skatalogowanie i usystematyzowanie informacji związanych z wydobyciem ropy naftowej na terenie naszej gminy i okolicach. Zapewniamy, że efekty tych prac będą na pewno zaskakujące i odkryją wiele ciekawych faktów, o których do tej pory nie mówiono, a nawet zostały one całkowicie zapomniane i pomijane w powszechnym obiegu informacji.

Równocześnie nasze wysiłki kierujemy w kierunku budowy pomnika Ignacego Łukasiewicza, który stanie przy szkole podstawowej w Strachocinie – mamy nadzieję, ze już w przyszłym miesiącu będziemy mogli zaprezentować naszym mieszkańcom wizualizacje i zebrać opinie na temat jego wyglądu.

źródło: Gmina Sanok

Zdjęcie poglądowe

27-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)