REKLAMA
REKLAMA

BYKOWCE. Rodzice niemowlaka byli kompletnie pijani! Dziecko kwiliło otoczone dymem z papierosów

BYKOWCE / PODKARPACIE. Dzięki intuicji oraz doświadczeniu pracownika GOPS w Sanoku, być może wczoraj w Bykowcach nie doszło do tragedii lub zdarzenia niebezpiecznego dla zdrowia 2-miesięcznej dziewczynki, która otoczona dymem z papierosów, kwiliła obok urządzających libację rodziców. Oboje byli kompletnie pijani. Badanie alkomatem wykazało 2 oraz 3,5 promila alkoholu w ich organizmach.

Przypomnijmy, że do tego niewiarygodnego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00 w Bykowcach pod Sanokiem.

Pisaliśmy o tym tutaj: BYKOWCE. 2-miesięczne dziecko zabrane na SOR! W domu dużo dymu.

Dziś o interwencji wiadomo zdecydowanie więcej.

Okazuje się, że rodzina, wobec której służby podejmowały wczoraj działania, jest znana pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

Asystent rodziny jest ustanowiony dla tej rodziny praktycznie od momentu narodzin dziecka, ponieważ wiedzieliśmy, że mogą wystąpić problemy. Pracownik GOPS odwiedzał tę rodzinę regularnie, między innymi dzień przed zdarzeniem – wszystko było w porządku. Wczoraj, asystent miał w planie przeprowadzenie wizyt w dwóch innych domach w tej samej miejscowości. Zdecydował jednak, że znów odwiedzi rodzinę, u której był dzień wcześniej – relacjonuje przebieg wydarzeń Edyta Dziadosz, kierownik GOPS Sanok.

Za pierwszym razem, pukała do drzwi, ale nikt jej nie otworzył. Po jakimś czasie wróciła i wtedy usłyszała kwilenie dziecka. Zaczęła prosić „na litość” o otwarcie domu, ale również bez efektu. Z wnętrza cały czas słychać było płacz niemowlaka, natomiast nie wiadomo było czy ktokolwiek oprócz dziecka jest w środku. Na miejsce wezwany został pracownik socjalny oraz patrol policji. Funkcjonariusze zadecydowali, że trzeba wyważyć drzwi. O pomoc poproszono strażaków – dodaje Edyta Dziadosz. – Wewnątrz było dużo dymu papierosowego, świata nie było widać. Zauważono także ślady po spożywaniu alkoholu. Okazało się też, że nie do końca sprawne były przewody wentylacyjne, strażacy sprawdzali poziom tlenku węgla.

Od rodziców dziecka czuć było alkohol, a ich zachowanie wskazywało, że mogą być pijani. Przeprowadzone badania wykazało, że 35-letnia matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 41-letni ojciec miał ponad 2 promile – mówi kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Pracownik GOPS Sanok skontaktował się z sądem, dlatego że nie było komu powierzyć opieki nad dzieckiem. 2-miesięczna dziewczynka została przewieziona do szpitala. Dziś sąd może wydać tymczasowe postanowienie o umieszczeniu dziecka w szpitalu, po to, aby przeprowadzić potrzebne badania. Później zapadnie decyzja, jaki będzie dalszy los niemowlaka. Dzisiaj pracownicy GOPS przekazali sądowi wszelkie niezbędne dokumenty.

grafika poglądowa

Co stanie się z dzieckiem w najbliższym czasie?

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy wynika, że dziecko może trafić do pogotowia opiekuńczego lub do rodziny zastępczej przynajmniej na czas postępowania. Oczywiście dużo będzie zależeć od zachowania rodziców.

Liczyłam na to, że rodzice będą u nas dzisiaj już o 8 rano, aby zapytać co się stało, gdzie jest dziecko i co dalej. Do tej pory ich nie ma – mówiła nam kilkanaście minut po godzinie 9:00 Edyta Dziadosz.

Informacja dotycząca interwencji podejmowanej wobec pijanych rodziców została przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi czynności pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zgodnie z przepisami art. 160§2 kodeksu karnego – kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

AKTUALIZACJA:

Informacje w sprawie przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Sanoku.

Sanoccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy zajmowali się dwumiesięcznym niemowlęciem. Matka dziecka miała ponad 3 promile, a ojciec ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Materiały w tej sprawie trafiły do sądu rodzinnego.

Wczoraj około godziny 14:30, dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie od pracowników ośrodka pomocy społecznej o podejrzeniu sprawowania opieki nad niemowlęciem przez nietrzeźwych rodziców w miejscowości Bykowce. Z relacji zgłaszających wynikało, że chcieli sprawdzić jak sprawowana jest opieka, jednak nie zostali wpuszczeni do domu.

Początkowo interweniujący patrol także nie został wpuszczony do środka. Na miejsce wezwana została straż pożarna. Dopiero po poinformowaniu o siłowym wejściu do mieszkania, domownicy otworzyli drzwi.

Od rodziców dziecka czuć było alkohol, a ich zachowanie wskazywało, że mogą być pijani. Przeprowadzone badania wykazało, że 35-letnia matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 41-letni ojciec miał ponad 2 promile.

Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, dwumiesięczna dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania. Informacja dotycząca interwencji podejmowanej wobec pijanych rodziców została przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

Dodatkowo Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi czynności pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zgodnie z przepisami art. 160§2 kodeksu karnego – kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nieodpowiedzialność rodziców może być przyczyną dramatu. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się dziecko, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

źródło: Red., KPP Sanok


Śmierć strażaków. Jak doszło do tragicznego wypadku? USTALENIA PROKURATURY (VIDEO, ZDJĘCIA)

foto: Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J HejnowiczInformacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

10-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)