REKLAMA
REKLAMA

Było rodzinnie, było cudownie!

JUROWCE / PODKARPACIE. W sobotę 7 sierpnia 2021 r., na placu obok Wiejskiego Domu Kultury w Jurowcach odbył się Piknik Rodzinny dla mieszkańców sołectwa oraz okolicznych miejscowości. Impreza została zorganizowana przez Gminę Sanok przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury oraz sołectwa Jurowce. Wydarzenie było podsumowaniem działań na rzecz miejsca będącego sercem wsi tj. Wiejskiego Domu Kultury, a właściwie związane z przeprowadzonym remontem i modernizacją budynku.

Realizacja tak ważnej inwestycji była możliwa m.in. dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania “Zielone Bieszczady”, w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój przestrzeni publicznej Gminy Sanok poprzez przywrócenie wartości użytkowej Wiejskiego Domu Kultury w Jurowcach” w ramach poddziałania 19.2 “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Uroczystego otwarcia WDK-u po remoncie dokonali zastępca Wójta Gminy Sanok Paweł Wdowiak, Wiceprezes Zarządu LGD “Zielone Bieszczady” Krystyna Magdziarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Sanok Tadeusz Wojtas oraz sołtys wsi Jurowce Daniel Stabryła.

Wymarzona pogoda zachęcała wręcz do wspólnego biesiadowania. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, które sprawiły, że czas upłynął w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Srogowa Dolnego raczyły zebranych tradycyjnymi specjałami i wypiekami, były też kiełbaski z grilla, lody, darmowy popcorn i dmuchańce, malowanie twarzy, zwierzątka z baloników oraz brokatowe tatuaże. Ciekawe gry, zabawy i konkursy przypomniały dzieciom i ich rodzicom, jak cudownie jest spędzać czas na świeżym powietrzu, zdobywając przy tym fajne nagrody!

Nie lada frajdę przygotowali też strażacy ochotnicy z OSP Kostarowce, zapewniając m.in. efektowny pokaz ratowniczy i gaśniczy, dla najmłodszych możliwość sfotografowania się w stroju strażaka, posiedzenia w wozie strażackim czy wodną kurtynę, a dla ciut starszych możliwość obejrzenia świata w specjalnych alko- i narkogoglach, które dają efekt, jak po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Popołudniowy czas umilał zebranym występ muzyczny Kapeli Podwórkowej BIESIADA.

W trakcie pikniku, na sali WDK odbywały się cykliczne pokazy filmu “Na skrzydłach marzeń” w kinie sferycznym 3D. Wszystkim, którzy zdecydowali się obejrzeć seans z pewnością zapadną w pamięć fantastyczne efekty, niespotykane dotąd w żadnym innym kinie. Ponadto wewnątrz budynku wystawiono stoisko z ofertą kulturową, turystyczną i rekreacyjną regionu dostępną dla wszystkich uczestników.

Wielu obecnych mieszkańców Jurowiec, jak i przyjezdnych uczestników na długo zapamięta ten rodzinny piknik i wspólnie spędzony czas.

Gmina Sanok

09-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)