REKLAMA
REKLAMA

Gigantyczna podwyżka cen gazu! Prezydent podkarpackiego miasta: 477% w górę!

PODKARPACIE. Szokujące zestawienie kosztów gazu po podwyżkach zaprezentował w mediach społecznościowych prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Według opublikowanego dokumentu, jedna z miejskich jednostek będzie musiała uporać się z podwyżką rzędu blisko 500%!

W ostatnich dniach wiele samorządów oraz poszczególnych jednostek użytku publicznego konstruuje kosztorysy na nowy rok, dotyczące wzrastających cen energii i gazu. Ogólnopolskie media przedstawiają konkretne wyliczenia. W niektórych przypadkach szefowie instytucji zastanawiają się poważnie nad przyszłością kierowanych placówek, gdyż podwyżki sięgają kilkuset procent.

Podobny „rachunek” przedstawił dzisiaj prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun.

Mieszkańcy objęci taryfą dla odbiorcy indywidualnego lada moment odczują gigantyczną podwyżkę cen gazu, ale spółki i jednostki miejskie odczuwają je już od dłuższego czasu. Na zdjęciu kształtowanie się ceny gazu dla jednej z przemyskich jednostek (a z tego co wiemy to nie koniec podwyżek). Cena od stycznia do grudnia wzrosła o… UWAGA!!! 477% tak to nie pomyłka, blisko pięciokrotny wzrost ceny! I jak żyć? – pisze w mediach społecznościowych gospodarz Przemyśla.

Do sprawy wrócimy w kontekście kosztów, które będą musiały ponieść spółki i jednostki funkcjonujące w Sanoku i w powiecie sanockim.

Wkrótce więcej informacji.

grafika poglądowa

źródło: Red., Wojciech Bakun / Fb

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Zwracamy się do posłów PiS2021-12-29 18:35:20
0 0
aby jak najszybciej wypowiedzieć pakiet klimatyczny z Unii Europejskiej i powrócić do polskiego węgla który jest najtańsza energia wystarczy go tylko nowocześnie i ekologicznie spalać i uzyskiwać prąd i inna energię
Odpowiedz
To nie wina Putina a Europosłów i komisarzy z UE2021-12-29 18:37:44
0 0
tylko szalone pomysły pseudo ekologów w UE. Dostajemy kary za to że używamy gazu i węgla ! Chore pomysły UE powodują że Europa UE upadnie ekonomicznie a Polska razem z UE pójdzie na dno
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)