REKLAMA
REKLAMA

Częstsze kontrole w sklepach!

Policjanci prowadzą i będą prowadzić kontrole w sklepach. Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Policjanci każdego dnia prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli placówek handlowych funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania ust i nosa. Prowadzone są również wspólne kontrole z przedstawicielami sanepidu, podczas których zwracana jest uwaga, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych.

Mundurowi w przypadkach rażącego lekceważenia prawa, wyciągają stosowne konsekwencje w postaci mandatów karnych, czy wniosków o ukaranie skierowanych do sądów.

Przypominamy, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Foto: archiwum Policji

KWP

23-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)