REKLAMA
REKLAMA

Członkowie zarządu agencji pracy… pracowali nielegalnie

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka wykryli agencję pracy tymczasowej, której kierownictwo – obywatele Ukrainy, pracowali w Polsce nielegalnie. Nieuczciwa agencja zatrudniała też innych cudzoziemców, którzy pracę świadczyli wbrew obowiązującym przepisom.

Kontrolę legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców przeprowadzili w pierwszych dniach czerwca br. strażnicy graniczni z placówki w Sanoku. Funkcjonariusze skontrolowali pracowników agencji pracy tymczasowej zarejestrowanej w Rzeszowie.

Mundurowi ustalili, że 37-letnia Ukrainka (prezes firmy) pełniła swoją funkcję bez wymaganego zezwolenia, wydawanego przez wojewodę. Podobnie było z 24-letnim członkiem zarządu.

Dodatkowo firma zatrudniała również 6 cudzoziemców z czego 4 ob. Ukrainy wykonywało nielegalnie pracę w hurtowni spożywczej jako magazynierzy.

W stosunku do dwóch cudzoziemców Straż Graniczna wszczęła postępowanie administracyjne. Trzech obywateli otrzymało decyzje powrotowe w celu opuszczenia terytorium RP. Dodatkowo, w stosunku do pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie za nielegalne zatrudnianie pracowników.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili ponad 50 kontroli legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców. Nieprawidłowości wykryto w czterdziestu przypadkach.

BiOSG

09-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)