REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Wprowadzenie relikwii księdza Popiełuszki do parafii w Trepczy!

Wiadomość o uprowadzeniu znanego kapelana robotników ks. Jerzego Popiełuszki 19 października 1984 roku napełniła smutkiem i bólem serca wielu Polaków. Znalezione później w nurtach Wisły jego martwe ciało ujawniło ogrom cierpień i bestialstwo zabójców. Po odsiedzeniu zasądzonych wyroków wszyscy są już na wolności.

Pawłowe wezwanie „Zło dobrem zwyciężaj” często powtarzane w kazaniach głoszonych przez Kapłana Męczennika nie straciło na aktualności. Obecne spory polityczne o przyszły kształt Polski i Europy przybierają na sile i budzą lęk, by nie doszło do narodowej tragedii. Jakże daleko nam do wieszcza Norwida, który już w połowie XIX wieku zalecał rodakom, aby „różnić się pięknie”. Bł. Ks. Jerzy może stać się orędownikiem naszych modlitw za Ojczyznę, „tyle razy we krwi skąpaną”.

foto: kadr z filmu

Jego relikwie przekazane ostatnio przez ich Kustosza – Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Warszawie na prośbę miejscowych czcicieli ubogacą duchowo podsanocką Trepczę. Ich wprowadzenie do kościoła parafialnego w liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego odbędzie się 19 października br. o godzinie 17:30.

materiały nadesłane / pr


Zło dobrem zwyciężaj – Soul Sanok – słowa i muzyka dr Monika Brewczak

video: youtube.com / Zespół Wokalny Soul Sanok

19-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Polska to dziwny kraj2021-10-19 16:07:53
0 0
Polska to kraj niewolników
Odpowiedz
Kto ty jesteś2021-10-20 09:00:26
0 0
Czy Ty nadal mieszkasz w tym dziwnym kraju niewolników? Jeśli chcesz go zrozumieć musisz uwierzyć Chrystusowi! Będziesz wolny nawet wtedy, gdy inni cię zabiją lub będą chcieli tej wolności cię pozbawić - vide ks. Jerzy Popiełuszko
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)