REKLAMA
REKLAMA

Egzamin praktyczny na kartę rowerową pod czujnym okiem policjantów

SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trepczy, pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego sanockiej komendy, przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach, to potwierdzenie znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W czwartek (7 bm.) policjanci ruchu drogowego z sanockiej komendy przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Trepczy. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy osiągnęli wymagany wiek i podczas zajęć szkolnych wykazali się niezbędnymi umiejętnościami z przepisów prawa ruchu drogowego.

Wszyscy zdający wykazali się dużą znajomością przepisów oraz nienaganną jazdą rowerem. Przy okazji spotkania, funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze. Przypominali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.

Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności będą wykorzystywane przez uczniów podczas bezpiecznych wycieczek rowerowych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobycia pierwszego dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach.

KPP Sanok

11-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)