REKLAMA
REKLAMA

„Głos młodych będzie brzmiał mocniej” (VIDEO, ZDJĘCIA)

„Głos młodych będzie brzmiał mocniej” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Grzegorz Nogaj, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Sanoka oraz Maksymilian Kluska, wiceprzewodniczący, reprezentowali nasze miasto oraz województwo w Pałacu Prezydenckim przy podpisaniu przez Pana Prezydenta ustawy wzmacniającej Młodzieżowe Rady przy jednostkach samorządu terytorialnego.

– 1 czerwca wspólnie z moim zastępcą, Maksymilianem Kluską, uczestniczyliśmy w uroczystym podpisaniu przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę ustawę wzmacniającą młodzieżowe rady przy jednostkach samorządu terytorialnego, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim. W uroczystości brał udział także Pan Premier Mateusz Morawiecki oraz Pan Piotr Mazurek – sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej. Po uroczystym podpisaniu ustawy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogliśmy porozmawiać z Panem Prezydentem oraz Panem Premierem nad naszymi działaniami, jakie podejmujemy w naszych małych ojczyznach, oraz o sytuacji w naszym państwie i na świecie. Głównym wątkiem, który przewijał się w naszych rozmowach była sytuacja ludzi młodych na rynku pracy, oraz co należałoby zrobić, aby młodzi nie wyjeżdżali z naszego kraju. Jeśli chodzi o ustawę, to mówimy w tym momencie już nie tylko o młodzieżowych radach gmin, jak to było dotychczas, ponieważ w ustawie zostały też wyszczególnione młodzieżowe rady powiatu oraz młodzieżowe sejmiki wojewódzkie. Ustawa podpisana przez Prezydenta daje większe możliwości działań młodym ludziom, zwłaszcza finansowania rady oraz wyjazdów służbowych członków, a także wpływ na to, kto będzie opiekunem rady. Młodzieżowe rady zyskają także szereg nowych kompetencji m.in. w zakresie inicjowania i procedowania uchwał przez organ stanowiący, opiniowania projektów dotyczących młodych mieszkańców, udziału w tworzeniu i monitorowaniu samorządowych oraz rządowych strategii polityki wobec młodzieży, a także wprowadzania własnych działań w tym zakresie. Młodzieżowa rada gminy będzie mogła zgłosić do uprawnionych podmiotów również wniosek o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej. Dzięki podpisaniu tej ustawy przez Pana Prezydenta, głos młodych będzie brzmiał mocniej i skuteczniej, za co wszystkim decydentom serdecznie dziękujemy – podkreśla Grzegorz Nogaj, przewodniczący MRM. 

video: youtube.com / Prezydent.pl

05-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)