REKLAMA
REKLAMA

I Ty możesz zostać producentem filmu o Diable Łańcuckim! Pojedynki na szable, zdrada, miłość i zbrodnia

PODKARPACIE. Do końca zmierza pilotażowy odcinek o Diable Łańcuckim, który kręcony jest według powieści Jacka Komudy na Podkarpaciu. Zobaczcie ten fantastyczny trailer i wesprzyjcie finansowo produkcję, która jak piszą realizatorzy ma szansę powtórzyć sukces serialu „Czarne chmury” czy „Potopu”.

Za tym niecodziennym przedsięwzięciem stoi Fundacja „Ułani Króla Jana”. Fundacja powstała w 2015 roku w Rzeszowie, a obecnie jej siedzibą jest Malawa w gminie Bircza. Na koncie ma już realizację etiudy filmowej pt „Hubal”, nakręconej według scenariusza Jacka Komudy. Zdjęcia do trwającego 17 minut obrazu realizowano na Podkarpaciu w 2015 roku. Reżyserował ją Grzegorz Bogaczewicz, a główne role zagrali Paweł Deląg i Marcin Troński. Film zobaczyło w Internecie już około 100 tysięcy widzów.

Kolejnym, ale dużo większym projektem, jest serial przygodowy o Stanisławie Stadnickim, czyli Diable Łańcuckim, który trzymał w ryzach Bieszczady i Pogórze Przemyskie.

„Dawno nie było takiego filmu! Polska szlachecka u szczytu swej potęgi. Barwne postacie, pojedynki na szable, zdrada i miłość czyli wszystko co kochamy w filmach historyczno-przygodowych” – tak reklamują produkcję realizatorzy.

Takiego filmu nie pokaże żadna telewizja!

Jest to projekt społeczny, na który udało się zdobyć częściowo pieniądze. Jednakże brakuje jeszcze funduszy, by dokończyć zrealizowany w lwiej części odcinek. Dlatego twórcy filmu uruchomili zbiórkę na: https://zrzutka.pl/diabel-lancucki-serial-historyczny.

– Dołączcie do naszego zespołu i zróbmy razem coś, czego nie pokaże wam żadna telewizja w Polsce – zachęca w Internecie sam Jacek Komuda.

– My, Fundacja Ułani Króla Jana, zrobiliśmy już większość pracy, teraz Twój ruch – twórcy filmu nawołują do wsparcia. – Od dzisiaj każdy może zostać współproducentem takiego filmu!

#DiabełŁańcucki na podstawie powieści Jacka Komudy pod tym samym tytułem to produkcja, która ma szansę przerwać „wielką niemożność” polskiej kinematografii i po długiej, długiej przerwie pokazać na powrót opowieść godną pamiętnego serialu „Czarne chmury” czy legendarnego „Potopu”.

Niewiele brakuje aby tak się stało. Zrealizowaliśmy już 70% filmu.

1. Zasil konto Fundacji Ułani Króla Jana kwotą 150pln – dane poniżej
2.W tytule wpisz: Diabeł Łańcucki i swój adres email.
3. Podaj w przelewie adres na który mamy wysłać potwierdzenie twojego udziału w filmie jako współproducent .
4. Na podany adres w ciągu 30 dni wyślemy, na nasz koszt imienną kartę USB z filmem „Etiuda filmowa Hubal”, będącą jednocześnie imiennym potwierdzenie Twojego wkładu w film jako współproducent.
5. Po zrealizowaniu pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” wyślemy Ci go na wskazany adres email. Planowane zakończenie produkcji: październik 2021 roku.

Fundacja Ułani Króla Jana
Malawa 12; 37-740 Bircza
NIP 7952532966 KRS 0000562087
Nr konta bankowego:69 1020 4405 0000 2802 0526 5444

Może następny odcinek będzie kręcony w gminie Dydnia?

Do wsparcia filmu zachęca Alicja Pocałuń, wójt gminy Dydnia, gdyż film tak jak książka zawiera wątki dydyńskie. Jednym bohaterów jest Jacek Dydyński, czyli Jacek nad Jackami z Niewistki. Pani wójt gościła u siebie aktorów: Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Stanisława Banasiuka, którzy chcieli poznać miejsce urodzenia Dydyńskiego i ziemię, na której rozgrywały się prawdziwe wydarzenia z jego życia.

– Aktorzy byli też ciekawi ludzi tu żyjących, czy coś z Jacka w nas zostało… Oj zostało... – żartuje pani wójt, licząc na to, że kolejny odcinek serialu będzie nagrywany w gminie Dydnia.

Informacje o realizacji odcinka pilotażowego można czerpać z Fb https://www.facebook.com/ulanikrolajana i kanału Ostoja Tradycji: https://www.youtube.com/c/OstojaTradycji, gdzie umieszczane są relacje z planu i wywiady z twórcami. Na tym kanale będzie emitowany również odcinek pilotażowy. Każdy widz będzie mógł zobaczyć go za darmo w Internecie.

video: Ostoja Tradycji, youtube.com
foto: kadr z filmu

21-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)