REKLAMA
REKLAMA

Karatecy z Niebieszczan na mistrzostwach Europy. Udane starty (ZDJĘCIA)

SPORT. 24-25 września w Świnoujściu odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem reprezentacji 18 krajów.

Polskę reprezentowali także członkowie klubu UKS KKK Niebieszczany Krzysztof Rycyk w kategorii boys-70 kg i Dawid Koczera w kategorii cadet men -70 kg, pod opieką trenerów i sekundantów Sensei Anny i Janusza Czaban. Startować miał również Seweryn Śliwianka, ale w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w Mistrzostwach.

Zawodnicy zakwaterowani byli w 5 gwiazdkowym hotelu Radisson, gdzie po zakończonym turnieju odbyła się uroczysta Sayonara. Na turnieju obecni byli m.in Prezydent KWF Shihan Antonio i Pinero oraz Sekretarz Generalny KWF i twórca Karate Kyokushin w Polsce Shihan Andrzej Drewniak.

Krzysztof Rycyk w walce o trzecie miejsce uległ zawodnikowi z Ukrainy, z kolei Dawidowi Koczera na drodze do medalu stanął zawodnik z Bułgarii. Walka Dawida była bardzo wyrównana, sędziwe zdecydowali o jego przegranej dopiero w dogrywce.

– Lepszy wynik był w zasięgu ręki, jednakże stres zrobił swoje i nasi zawodnicy nie do końca pokazali swoje możliwości, ale sam start w Mistrzostwach Europy to już spory sukces dla naszych zawodników – podkreśla  Anna Czaban. – Jeszcze raz dziękujemy spinorom: Gmina Sanok, Cisan, Firma Usługowo-Handlowa Wodzu Łukasz Wcisło, Usługi Koparkami Bogdam i Mariusz Drozd, Transprzęt, Zakład Krawiecki Jacek Kopczak, Starostwo Sanockie.

materiały nadesłane

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)