REKLAMA
REKLAMA

Koncert Młodzieżowego Zespołu SOUL w Święto Niepodległości będzie pokazany w telewizji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Koncert Młodzieżowego Zespołu SOUL będzie można obejrzeć 11 listopada o godz. 19:00 na TVP3 Rzeszów.

Koncert, który stał się wydarzeniem artystycznym sezonu, odbył się 7 listopada w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku. Stanowił finał projektu „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. Zespół SOUL wystąpił z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego złożonego z muzyków Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Moniki Brewczak. W programie zaprezentowano utwory Moniki Brewczak do tekstów Marii Szulikowskiej, Grażyny Brączyk, Władysława Bełzy.

Patronat Narodowy nad koncertem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a patronaty honorowe objęli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Wsparcie finansowe udzielił Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego „Wolność po Polsku”.

Koncert był nagrywany przez telewizję, a na małym ekranie będzie można go obejrzeć w Święto Niepodległości, co jest wyróżnieniem dla Zespołu SOUL i miasta Sanoka.

foto: Damian Biskup

09-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)