REKLAMA
REKLAMA

KROSNO: Młoda kobieta chciała popełnić samobójstwo

KROSNO / PODKARPACIE. Dziś rano (28 bm.) około godz. 7, policjanci zostali zaalarmowani, że w rejonie mostu przy ul. Okrzei znajduje się porzucony samochód, którego właścicielka może chcieć targnąć się na własne życie.

– Po chwili policjanci byli na miejscu. Osoba zgłaszająca wskazała kobietę, która znajdowała się w korycie rzeki w odległości około 2,5 metra od brzegu. Kobieta zanurzona była po szyję w wodzie i przytrzymywała się tafli lodu – informuje  asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie. 

– Policjanci wbiegli do rzeki i wyciągnęli kobietę na brzeg. Następnie udzielili jej pierwszej pomocy, przy wykorzystaniu swoich kurtek zabezpieczyli ją termicznie i przekazali przybyłym na miejsce strażakom – uzupełnia rzecznik krośnieńskiej Policji.

33-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji.

AKTUALIZACJA:

Krośnieńscy policjanci wyciągnęli z rzeki kobietę, która prawdopodobnie chciała targnąć się na własne życie. Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem nad Wisłokiem w Krośnie. 33-latka została przetransportowana do szpitala.

Dziś około godz. 7, policjanci zostali zaalarmowani, że w rejonie mostu przy ul. Okrzei w Krośnie znajduje się porzucony samochód, którego właścicielka może chcieć targnąć się na własne życie. Policjanci bardzo szybko dotarli na miejsce, nawiązując kontakt z osobą zgłaszającą, która wskazała kobietę znajdującą się w korycie rzeki w odległości około 2,5 metra od brzegu. Kobieta zanurzona była po szyję w wodzie i przytrzymywała się tafli lodu. Niska temperatura powietrza oraz wody powodowały, że każda sekunda była niezwykle cenna, a chwila zawahania – śmiertelnie niebezpieczna dla przebywającej w wodzie kobiety.

Nie czekając na wsparcie, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt, zastępu straży pożarnej, policjanci wbiegli do rzeki i wyciągnęli kobietę na brzeg. Następnie udzielili jej pierwszej pomocy, swoimi kurtkami dokładnie okryli kobietę, by ją ogrzać i przekazali przybyłym na miejsce strażakom. 33-latka została przetransportowana do szpitala.

Pamiętajmy, aby okazywać wsparcie osobom, które nie potrafią poradzić sobie ze swoimi problemami. Nie lekceważmy sygnałów świadczących o przeżywaniu kryzysu lub niepowodzenia, gdyż często stanowią one ciche wołanie o pomoc osoby pozostającej w potrzebie.

KMP KrosnoZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dachowanie osobówki na Lipińskiego. Kierowca ranny (VIDEO, ZDJĘCIA)ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Miranda Piłaszewicz i Rada Wszechstronnie Zdrowego Żywienia przy Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Konsumentów / tvPolska.pl

28-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)