REKLAMA
REKLAMA

Lockdown w Wielkanoc? Rzecznik MZ: Święta jedynie wśród najbliższych

POLSKA. – Na pewno to jeszcze nie będą takie święta, do jakich przywykliśmy zanim pojawił się koronawirus. Na pewno to będą jeszcze święta, które powinniśmy spędzić w gronie jedynie najbliższych osób – mówił w poniedziałek, w Radiu Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

easter-5001093_960_720zdjęcie poglądowe

Jak poinformował na antenie Radia Plus rzecznik resortu zdrowia, nadchodzącą Wielkanoc spędzimy najpewniej podobnie, jak ostatnie święta Bożego Narodzenia. Ma to, zgodnie z tym co powiedział rzecznik, zmniejszyć transmisję koronawirusa.

Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń w tym zakresie, ponieważ z tego co widzimy skala wzrostów może się jeszcze utrzymywać właśnie do granicy świąt, do przełomu marca i kwietnia – ocenił Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ został zapytany o limit osób podczas spotkań rodzinnych w trakcie świąt.

Święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak, jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia. Czyli plus pięć osób spoza gospodarstwa domowego – zapowiedział Andrusiewicz.

Według rzecznika resortu zdrowia, coraz groźniejsza jest brytyjska mutacja koronawirusa.

Mutacja brytyjska to na dzisiaj w skali kraju jest już ponad 25 procent transmisji, widzimy, że systematycznie rośnie – stwierdził Andrusiewicz, dodając, że niepokojące w ciągu ostatnich kilkunastu dni jest zbyt swobodne traktowanie narzucanych reguł sanitarno-epidemiologicznych.

Przypomnijmy, że w we wtorek 9 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 954 nowych zachorowaniach na COVID-19. W ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu wykryto 471 przypadków. Odnotowano 6 zgonów – 1 dotyczy bezpośrednio COVID-19, 5 jest związanych chorobami współistniejącymi.

źródło: red., Radio Plus. Opracował: Kacper Ciuba

09-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)