REKLAMA
REKLAMA

Miasto oferuje działkę powiatową. Władze powiatu nic o tym nie wiedziały (VIDEO)

Miasto oferuje działkę powiatową. Władze powiatu nic o tym nie wiedziały (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W Katalogu Terenów Inwestycyjnych pojawiła się działka powiatowa, która była opisana jako własność miasta Sanoka. Sprawa wypłynęła na styczniowej sesji powiatowej. Gorąca dyskusja odbyła się na kolejnym posiedzeniu, 26 lutego.


Poniżej zaprezentowane stanowisko starosty sanockiego Stanisława Chęcia, które pojawiło się na stronie internetowej starostwa 5 marca. 

„28 września 2020 roku do Starostwa Powiatowego w Sanoku wpłynęła oferta od burmistrza Tomasza Matuszewskiego. Burmistrz zaproponował zapoznanie się z Katalogiem Ofert Inwestycyjnych i ewentualne zamieszczenie w nim nieruchomości Powiatu przeznaczonych na sprzedaż lub pod wynajem. W związku z tym, że w chwili obecnej nie byliśmy zainteresowani wystawieniem naszych nieruchomości w katalogu, nie podjęliśmy żadnych rozmów z burmistrzem. Nie odpowiedzieliśmy też burmistrzowi, ponieważ pismo miało formę oferty, których dziennie otrzymujemy wiele i nie wymagają one informacji zwrotnej. Sprawę uznaliśmy za zamkniętą.

Okazało się jednak, że w katalogu Tomasz Matuszewski umieścił działkę powiatową o nr 58/153 i powierzchni 1,8471 ha, opisując ją jako własność Gminy Miasta Sanoka. Początkowo nie wzbudziło to naszych podejrzeń. Po wnikliwej analizie radny Damian Biskup zauważył, że działka w informatorze jest działką powiatową a nie miejską. Od razu Zarząd Powiatu Sanockiego zainterweniował, wysyłając 25 stycznia pismo do burmistrza Tomasza Matuszewskiego, w którym domagał się wykreślenia powiatowej działki z Katalogu Terenów Inwestycyjnych. Zarząd Powiatu Sanockiego zażądał również pisemnego wyjaśnienia, na jakiej podstawie działka znalazła się bez naszej wiedzy w informatorze.

Działka należąca do Powiatu Sanockiego znalazła się w Katalogu Ofert Inwestycyjnych Gminy Miasta Sanoka.

2 lutego br. otrzymaliśmy odpowiedź od burmistrza, który twierdzi, że „działki, które są w zasobach zarówno Gminy Miasta Sanoka, jak również Powiatu Sanockiego, są informacją publiczną, a zamieszczenie ich w katalogu jest jedynie dodatkowym źródłem informacji. Wszystkie oferty inwestycyjne nie są w żaden sposób wiążące ani zmuszające do sprzedaży. Zamieszczenie ich w katalogu ma na celu pozyskanie potencjalnego inwestora, a co za tym idzie, rozwój miasta Sanoka (…). Umieszczenie w katalogu działki o nr 58/153 jest spowodowane chęcią poprawy atrakcyjności inwestycyjnej działki do niej przylegającej”– tłumaczy w liście burmistrz.

Jeszcze raz zwracam uwagę, że działka była podpisana jako miejska, na co mam stosowny dowód. Dopiero po interwencji Zarządu Powiatu Sanockiego została oznaczona jako działka powiatowa. W dalszym ciągu czekamy, że burmistrz Sanoka przychyli się do naszego wniosku i usunie ją z informatora.”

08-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)