REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Bykowiec, Trepczy i Zabłociec nie chcą do Sanoka! Co zrobi rząd PiS?

SANOK / PODKARPACIE. Pojedyncze osoby głosowały za przyłączeniem poszczególnych sołectw z gminy wiejskiej Sanok do miasta Sanoka. Mieszkańcy gremialnie opowiedzieli się za pozostanie w dotychczasowych granicach administracyjnych.

Konsultacje prowadzone były od 2 do 14 listopada br.

Dzisiaj przedstawiono protokół ustalający wyniki konsultacji. I tak w sołectwie Bykowce w konsultacjach oddano 471 ważnych ankiet na 746 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Jedna ankieta była nieważna. Za przyłączeniem do miasta opowiedziały się zaledwie 3 osoby, przeciw było 468 mieszkańców. Nikt nie wstrzymał się od głosu.


ZOBACZ:

Grafika poglądowa

Grafika poglądowa

Niezdecydowanych zabrakło też w sołectwie Zabłotce, gdzie na 399 uprawnionych do głosowania, w konsultacjach wzięło udział 205 mieszkańców, ale ważnych ankiet oddano 200 sztuk. 19 osób poparło pomysł przyłączenia do miasta, przeciwnego zdania było aż 181 mieszkańców.

W Trepczy na 892 mieszkańców uprawnionych do głosowania, w konsultacjach udział wzięły 574 osoby. Oddano tyle samo ważnych ankiet. Ani jeden mieszkaniec nie opowiedział się za odłączeniem sołectwa od gminy wiejskiej. 572 mieszkańców było przeciw, a 2 osoby wstrzymały się od głosu.


 

ZOBACZ TAKŻE ZDJĘCIA : Konsultacje w Bykowcach przebiegały w gorącej atmosferze. Mieszkańcy zbojkotowali spotkanie na warunkach, jakie wyznaczył im burmistrz Tomasz Matuszewski
 

ZOBACZ TAKŻE:

Sesja Rady Miasta Sanoka. Temat sprzedaży Sosenek

10 kwietnia2021

Czy burmistrz sprzedał Sosenki po „zaniżonej wartości”? Sprawdzi to prokuratura (VIDEO)

15 kwietnia 2021

Prokuratorskie śledztwo w sprawie porozumienia mostowego. Minister mówi o „osobistych zażyłościach”

14 września 2021

15-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Do mieszkańców Bykowiec, Trepczy i Zabłociec 2021-11-15 18:37:04
0 0
Napiszcie list do europosła PORĘBY bo on wspiera Matuszewskiego i on może ODWOLAĆ ten szalony pomysł !!!!
Odpowiedz
Bez PORęBY i PiS Matuszewski nic nie może 2021-11-15 18:39:22
0 0
Jak Poręba podejmie decyzję o tym że Sanok nie będzie zwiększany to SANOK nie będzie zwiększany - tam apelujcie ludzie PIKIETY w MIELCU i RZESZOWIE ?
Odpowiedz
OBIEKTYWNE SPOJRZENIE2021-11-15 23:16:46
0 0
Miastem rządzi nie tylko burmistrz, jest też rada miasta i radni - wszyscy wybrani przez mieszkańców - i wszyscy chcą tylko utrzymać się na swoich intratnych stołkach z dostępem do budżetu miasta. Nie wiedzą jak wyprowadzić Sanok z długów, jak tonący chwytają się brzytwy, stąd ten idiotyczny pomysł powiększenia miasta. I nawet jeśli do tego dojdzie, to sytuacja i tak się nie polepszy, pieniędzy nadal będzie brakowało. Od nowego roku wszyscy, którzy dostają pensje z kasy miasta dostaną podwyżki, będą większe wydatki. Zmniejszanie tych wydatków należałoby zacząć od góry: zlikwidować wszystkie nieprzydatne komórki ( np. straż miejską), obniżyć pensje pracowników spółek miejskich i urzędu, diety radnych ( może to być praca częściowo społeczna dla prawdziwych lokalnych patriotów, ciekawe czy będzie aż tylu chętnych ! ), zredukować liczbę pracowników urzędu, dokładnie przeanalizować koszty utrzymania szkół i w miarę możliwości je ograniczyć ( np. SP9 zlikwidować, w tamtym rejonie jest SP4 - olbrzymi budynek, a dzieci coraz mniej). Ale takie rozwiązania - ratujące Sanok - w "środowisku układów" nie zostaną odebrane pozytywnie i żeby to zrobić potrzebna jest ODWAGA. Takie uczciwe działania rządzących spowodowałyby na pewno ogólny podziw i wsparcie ze strony lokalnych społeczności. A prościej jest władzy wyciągać łapy po czyjeś mienie niż dać coś od siebie. Tylko, że wciąż będzie mało. I co wtedy? Kompletne dno. Przed kolejnymi wyborami wszyscy musimy się dokładnie zastanowić.
Odpowiedz
TERAZ jak już wiadomo że będzie budowany MOST dopiero powinna się odbyć debata RADY MIASTA czy sprzedawać Sosenki2021-11-16 08:42:25
0 0
Drugi most ma być zamknięty dla ruchu kołowego i teraz cały ruch turystyczny do SKANSENU będzie przechodził obok SOSENEK ???? Czy nowe uwarunkowania SPRAWIAJĄ że teren zalewowy???? SOSENEK przestaje być terenem zalewowym???? i ile 60 czy 100 milionów inwestuje w te tereny PAŃSTWO Z NASZYCH PODATKÓW ? ???
Odpowiedz
Tuba propagandowa WŁADZY ????2021-11-16 15:25:32
0 0
Czy ktoś wie ile kosztuje Sanoczan utrzymanie TYGODNIKA SANOCKIEGO aby był tubą propagandową władzy ????? Ile sprzedaje się tego Tygodnika Sanockiego ? Ile jest tam etatów utrzymywanych ? Czy odbył się konkurs na redaktora naczelnego ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)