REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Bukowsko uczcili Dzień Ziemi (FOTO)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Pracowity dzień w Gminie Bukowsko! Sołtysi, radni, członkinie KGW, druhowie z OSP oraz starsi i młodsi mieszkańcy naszej gminy włączyli się do akcji wspólnego sprzątania (24 bm.). Nie zabrakło również rodziców z malutkimi dziećmi.

Także harcerze z drużyny w Bukowsku zaangażowali się z zapałem w akcję.

Wszyscy uczestnicy pokazali, że nie są obojętni na to, co dzieje się w ich najbliższym środowisku i ruszyli, aby wspólnymi siłami posprzątać swoje miejscowości.

Mieszkańcy poszczególnych sołectwa wzięli w dłoń worki na śmieci i rozdzielili się, aby wyzbierać pozostawione śmieci przy drogach powiatowych, gminnych i wojewódzkiej, na brzegach rzek oraz w centrach poszczególnych miejscowości. Zostały także usunięte dzikie wysypiska śmieci w okolicach lasów.

Liczba osób, które zechciały włączyć się w wspólną akcję sprzątania jest imponująca. Zebrano setki worków pełnych puszek, szkła, papierów i opon.

Akcja trwała ponad dwie godziny. W każdej miejscowości na uczestników czekała na koniec ciepła herbata oraz kiełbasa z grilla.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w sobotni poranek, aby posprzątać śmieci pozostawione przez innych. Ze wspólnego sprzątania zrodziła się się fantastyczna impreza integracyjna. Wszystko odbyło się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i odpowiedzialność za nasze wspólne dobro.

Joanna Olchawa
źródło: Urząd Gminy Bukowsko

25-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)