REKLAMA
REKLAMA

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)

POLSKA. Koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach po stronie białoruskiej, od około godziny atakują polskie służby. Wobec agresywnych migrantów użyto armatek wodnych i gazu. Padają informacje, że napastnicy atakują kamieniami i granatami hukowymi.

To dalszy ciąg zdarzeń z niespokojnej noc. Pod osłoną ciemności białoruscy pogranicznicy spychali migrantów na kolczaste zasieki. Użyli wobec nich gazu Doszło do bardzo nerwowej sytuacji. Zarejestrował ją jeden z białoruskich niezależnych dziennikarzy.

Dodatkowo białoruskie służby niszczyły ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy. Cały czas kontrolują ludzi, których przeprowadziły na przejście graniczne, jednocześnie uniemożliwiając im powrót w głąb Białorusi.

screen z filmu / Straż Graniczna – Twitter

Jak poinformował dzisiaj wiceminister Maciej Wąsik, po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, na mocy znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej, dziennikarze z dużych redakcji będą mogli poruszać się w strefie nadgranicznej na zasadach określonych przez SG.

Z kolei Mariusz Kamiński, szef MSWiA powiedział, że budowa zapory na granicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace będą prowadzone równolegle przez różne firmy na czterech odcinkach, 24 godziny na dobę w trybie trzyzmianowym.

screen z filmu / MON – Twitter


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gorąco na granicy! SG: Forsowała ją 100-osobowa grupa (VIDEO, ZDJĘCIA)

 

VIDEO: MON, Straż Graniczna, Polska Policja, MSWiA – media społecznościowe

16-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)