REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA. Wycieczka piesza z przewodnikiem PTTK. Arboretum w Bolestraszycach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Szukając wakacyjnej ochłody zwiedzamy piękne ogrody”, którą zaplanowano na 18 lipca 2021 (wycieczka piesza).

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Szukając wakacyjnej ochłody zwiedzamy piękne ogrody”.

Data: 18 lipca 2021 (wycieczka piesza)

W programie
• przejazd na trasie: Sanok – Kuźmina – Bircza – Przemyśl – Bolestraszyce
• zwiedzanie Arboretum w Bolestraszycach
• zwiedzanie ruin Fortu nr XIII w Bolestraszycach
• czas wolny w Przemyślu

Wpisowe
• 40 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
• 45 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia
• bezpłatna usługa przewodnicka kol. Jerzy Szlachcic
• transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
• odpowiedni do spaceru oraz warunków pogodowych strój i obuwie,
• wyżywienie, picie, pieniądze na bilet wstępu do Arboretum (N-14 zł, U-8 zł), latarkę, maseczkę oraz dokument tożsamości (teren przygraniczny).

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 16 lipca (piątek) 2021 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:15. Wyjazd o godz. 8:30. Powrót do Sanoka około godz. 17.00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.


Relacja przewodników Moniki i Artura Kowalczyków z wycieczki do Mucznego z dnia 11 lipca:

W ubiegłą niedzielę – 11 lipca, w ramach cyklu „Niedziela za miastem z przewodnikiem PTTK”, grupa prawie 50 osób pod opieką Moniki i Artura Kowalczyków wybrała się do Mucznego – maleńkiej osady wtulonej cieplutko pomiędzy stokami Jeleniowatego i Bukowego Berda.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Zagrodzie Pokazowej Żubrów. Te wspaniałe, dumne zwierzęta nie okazały nam żadnego zainteresowania i pozwoliły podziwiać się jedynie z daleka. Garść ciekawostek na temat fauny i flory Bieszczadów grupa otrzymała podczas spotkania z edukatorką, która oprowadzając po Pawilonie Wystawowym Lasów Państwowych omówiła zwyczaje i nowinki związane z
przyrodą naszego pięknego regionu.

Wielki zachwyt wzbudził kościół p.w. św. Huberta w Mucznem. Świątynia, choć młoda bo poświęcona w 2015 roku zwraca uwagę swoją architekturą znakomicie wkomponowaną w górski krajobraz, wnętrzem nawiązującym do regionu oraz historią i okolicznościami powstania.

Wielką dozę wzruszeń oraz zadumy nad przeszłością dostarczyło uczestnikom wyjście na Branzberg – miejsce upamiętniające jedno z najbardziej smutnych i przerażających wydarzeń w historii Bieszczad. Ucztę dla wrażliwych dusz stanowiła cudowna panorama rozciągająca się przez całe Bieszczady od Zachodnich (po stronie polskiej) aż po Wschodnie (po stronie ukraińskiej) podziwiana ze świeżo wybudowanej wieży widokowej na stokach Pasma Jeleniowatego. Wieża, to 34 – metrowa konstrukcja licząca prawie 180 schodów i umożliwiająca turyście spojrzenie na piękno gór niemal z lotu ptaka.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Plenerowym Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, gdzie nasi turyści mogli zapoznać się z historią wypałów, etapami powstawania węgla drzewnego oraz z codziennością życia ludzi pracujących w tych, jakże trudnych warunkach. Zadowolona, troszeczkę zmęczona, ale pełna wrażeń i pozytywnej energii nasza wspaniała grupa późnym popołudniem powróciła do swych domów.

Foto: Monika i Artur Kowalczykowie

źródło: materiały nadesłane

16-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)