REKLAMA
REKLAMA

Obywatelskie ujęcie pijanych kierowców

Blisko 3 i 2 promile alkoholu mieli kierujący ujęci przez świadków w Krośnie i w Sanoku. 44-letni kierowca renaulta i 35-letnia kobieta kierująca fordem, za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę. Na ul. Rzeszowskiej w Krośnie, kierowca renaulta jechał całą szerokością jezdni, co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim innego kierowcy. Gdy auto zatrzymało się, świadek uniemożliwił kontynuowanie jazdy widocznie nietrzeźwemu kierowcy renault. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Jedlicze miał około 3 promili alkoholu w organizmie.

Na ul. Konopnickiej w Sanoku, 25-letni mężczyzna zwrócił uwagę na pojazd marki Ford. Kierująca samochodem zatrzymała się na jezdni, a następnie cofając próbowała zawrócić, po czym wjechała do rowu. Zgłaszający podszedł do kierującej, gdy wyczuł od niej alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. 35-letnia mieszkanka powiatu sanockiego kierująca fordem miała w organizmie 1,8 promila alkoholu. O tym zdarzeniu czytaj tutaj.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

KWP

23-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)