REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy nie ustąpił pierwszeństwa, drugi bez kasku. A trzeci?

Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W ostatnim czasie na trenie powiatu sanockiego policjanci interweniowali wobec trzech nietrzeźwych kierujących.

W piątek po godz.23, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Sanoku. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. Okazało się, że kierowca citroena, 52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez funkcjonariuszy w sobotę po godz. 19, w miejscowości Trepcza. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który nie miał kasku ochronnego. W trakcie legitymowania i sprawdzania trzeźwości kierowcy okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę po godz. 14.30, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Sanoku pojazd marki Isuzu wjechał do rowu. Kierującym pojazdem okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu. Dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania 38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie celem złożenia wyjaśnień. W komendzie mężczyzna poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu sanockiego został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kierujący pojazdami za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyźni nie unikną także odpowiedzialności za wykroczenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Sanok

10-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)