REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. 77-latka wyszła z domu mimo kwarantanny. Grozi jej do 30 tys. zł kary

PODKARPACIE. Większość mieszkańców realizuje nałożone na nich obowiązki, jednak zdarzają się osoby, które lekceważąco podchodzą do obowiązujących zasad. Tak postąpiła mieszkanka Bystrzycy, która opuściła miejsce swojej kwarantanny.

303-221428foto: Podkarpacka Policja / zdj. poglądowe

W niedzielę 28 marca 77-latka, mieszkanka Bystrzycy, wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Kiedy policjanci przyjechali sprawdzić, czy przebywa ona w miejscu zamieszkania, okazało się, że wcześniej je opuściła, tym samym łamiąc zasady kwarantanny.

W tej sprawie czynności prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim. Jak zaznaczają policjanci, wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

O takich przypadkach policjanci informują także służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, gdyż nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia nas samych i innych – podkreślają policjanci z KPP w Ropczycach.

źródło: KPP Ropczyce

foto nagłówek: poglądowe

29-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)