REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Kolejna ofiara mrozów. Nie żyje 70-latek

JAROSŁAW/ PODKARPACIE. Ciało mężczyzny, znalazł w jednym z budynków na terenie miasta, dzielnicowy z komendy powiatowej w Jarosławiu. Policjant kontrolował miejsca przebywania osób bezdomnych. Według wstępnych ustaleń, 70-latek zmarł z powodu wychłodzenia organizmu.

jaroslaw
zdjęcie podglądowe

Wczoraj około godz. 10.30, dzielnicowy z Jarosławia kontrolując miejsca przebywania osób bezdomnych, wszedł do jednego z budynków  na terenie miasta. Pomieszczenie było zamknięte i pomimo wołania nikt nie odpowiadał. Policjant przez okno zauważył, że wewnątrz znajduje się mężczyzna, który nie reaguje na wezwania. Funkcjonariusz podjął decyzję o siłowym wejściu do budynku.

Niestety u mężczyzny brak było funkcji życiowych. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził, że prawdopodobnie przyczyną zgonu 70-latka było wychłodzenie organizmu. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich.

Mężczyzna był znany dzielnicowemu. Dwa dni wcześniej policjant z nim rozmawiał. Oferował mu pobyt w schronisku, pytał czy nie potrzebuje pomocy. 70-latek oświadczył, że ma opał i żywność. Nie wyraził zgody na pobyt w schronisku.

Apelujemy – niskie temperatury powietrza są groźne dla osób samotnych, chorych czy nadużywających alkoholu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Policjanci kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, jednak nie zawsze są w stanie zdążyć na czas. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować mu życie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PODKARPACIE. Śmierć 25-latka. Prawdopodobnie zmarł z wychłodzenia

źródło: KPP Jarosław

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji ”Nie chcę kolejnych sporów” tvPolska

28-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)