REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Młoda kobieta oszukana „na zdalny pulpit”

PODKARPACIE. Przestępcy działający metodą „na zdalny pulpit” oszukali 21-letnią mieszkankę powiatu jarosławskiego. Kobieta straciła 30 tys. złotych, po tym jak przy pomocy programu AnyDesk, udostępniła mężczyźnie dostęp do swojego konta bankowego. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku.

Przestępcy internetowi posługują się różnymi sposobami, aby skłonić swoją ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi komputera, dzięki któremu pozyskują dane do jej konta bankowego. W taki sposób została oszukana 21-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego. Kobieta straciła 30 tys. zł, po tym jak zdecydowała się zainwestować.

21-latka zarejestrowała się w aplikacji. Po chwili zadzwonił do niej mężczyzna i poinformował, że posiada drugi portfel wirtualny, w którym jest 50 tys zł. Rozmówca podał, że aby je wypłacić musi zrobić przelew w kwocie 30 tys. zł. Kobieta nie miała przy sobie takiej kwoty, dlatego też przy pomocy programu AnyDesk (jest to aplikacja do zdalnego pulpitu), realizując instrukcje mężczyzny, dała mu dostęp do swojego konta bankowego.

Fałszywy „analityk”, na dane osobowe kobiety zawarł umowę kredytową na kwotę 30 tys. zł, a następnie pieniądze przelał na swoje konto, z którego pieniądze miały trafić na konto inwestującej. Kontaktując się ponownie z kobietą, oświadczył, że przelew został zablokowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, ponieważ pieniądze pochodzą z nielegalnego źródła i aby to obejść należy dodatkowo przelać kwotę 20 tys. zł. Wówczas kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i sprawę zgłosiła na policję.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Policjanci ostrzegają i apelują. Zachowaj zdrowy rozsądek i ostrożność. Nie ulegaj presji, nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. To może być oszustwo!

KPP Jarosław

10-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

to już nie skandal, to kabaret2021-03-10 21:49:24
0 0
Tylko w sanockim sądzie! Ofiara pobicia (liczne obrażenia, krwiaki, złamany ząb, obdukcja lekarska), zostaje skazana za zakłócenie porządku publicznego bo zbyt głośno wzywała pomocy, napastnicy nie usłyszeli zarzutów.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)