REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Policyjny pościg za 18-latkiem. Ujawniony woreczek z białym proszkiem

PODKARPACIE. Policjanci z leżajskiej komendy prowadzili pościg za kierowcą skody. Zatrzymany 18-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto mundurowi ujawnili przy nim i zabezpieczyli woreczek strunowy z białym proszkiem.

W czwartek około godz. 12, policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego leżajskiej komendy zauważyli skodę octavia. Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że kierujący nią mężczyzna może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając kierowcy polecenie do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak nie zatrzymał się, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca skody usiłował zgubić policyjny patrol. Nie zważając na przepisy i innych uczestników ruchu drogowego, poruszał się ulicami Leżajska popełniając szereg wykroczeń. Po kilku minutach pościgu, policjanci zajechali mu drogę, udaremniając dalszą ucieczkę.

Jak się okazało, za kierownicą skody siedział 18-letni mieszkaniec gminy Leżajsk. Obok niego siedział 22-letni pasażer. Kierujący tłumaczył się, że uciekał przed patrolem, bo nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że był trzeźwy. Samochód, którym kierował, został odholowany na parking strzeżony.

Dodatkowo w toku czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli przy 18-latku woreczek strunowy z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Leżajsku. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Zabezpieczona substancja zostanie przekazana do badań. Od ich wyniku zależy dalszy los mężczyzny.

Za swoje zachowanie mężczyzn odpowie przed sądem.

źródło: KPP Leżajsk

27-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)