REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi przekazali kombatantom świąteczne paczki (FOTO)

PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla bohatera”. Projekt zorganizowała „Fundacja Nie Zapomnij o Nas” oraz „Federacja Patriotyczna”.

IMG-20210402-WA0006

Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia 3.PBOT, do kombatantów dostarczane zostały wielkanocne paczki żywnościowe wraz z zorganizowanymi drobnymi prezentami.

To właśnie samotność w tym czasie doskwiera najbardziej, dlatego, jak często podkreślają sami kombatanci i żołnierze podziemia niepodległościowego, najważniejsze dla nich jest spotkanie, rozmowa i kontakt z wolontariuszami i żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Podczas rozmów nasi kombatanci często podkreślają, że dzięki odwiedzinom i udzielanemu wsparciu zarówno przez osoby z wolontariatu, żołnierzy WOT czy przedstawicieli Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, czują że nie są pozostawieni sami sobie w tym ważnym dla Chrześcijan okresie Świąt Wielkanocnych. Chcemy choć w małym stopniu odwdzięczyć się za to że dziś żyjemy w wolnej Polsce, możemy swobodnie uczyć się, pracować i żyć – mówi Krystian Fila koordynator akcji na Podkarpaciu.

Wsparcie seniorów i kombatantów to jeden z priorytetów 3. PBOT realizowany obecnie przez żołnierzy w ramach operacji „Trwała Odporność”.

– Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT od początku pandemii są zaangażowani w pomoc dla kombatantów i osób starszych na terenie całego Podkarpacia. Dziś też jesteśmy z naszymi bohaterami. Aktualnie żołnierze dostarczają 26 obiadów dla naszych bohaterów na terenie Rzeszowa, Łańcuta, powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Jesteśmy również otwarci na ich indywidualne potrzeby. Są to osoby starsze, o które szczególnie musimy zadbać, by zostali w domach i unikali kontaktów z potencjalnymi nosicielami COVID-19 – przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

IMG-20210402-WA0005

IMG-20210402-WA0004

 

źródło: 3. PBOT

03-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)