REKLAMA
REKLAMA

Podpisane porozumienia pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi

Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie ppłk Janusz Wańcowiat podpisał porozumienia z miejscowymi nadleśnictwami o współpracy, w zakresie podejmowania wspólnych działań.

Podpisane we wrześniu porozumienie pomiędzy Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi dało początek nawiązania poszerzonej współpracy z tą instytucją. Na kanwie tego porozumienia jednostki organizacyjne nawiązały współpracę z regionalnymi nadleśnictwami, tym samym Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie podpisał porozumienia z Nadleśnictwem Komańcza, Nadleśnictwem Dukla oraz Nadleśnictwem Rymanów. Podpisane porozumienia dotyczą w szczególności działalności resocjalizacyjnej, społecznej, kulturalnej i oświatowej polegającej w szczególności na organizowaniu zajęć kulturalno-oświatowych oraz realizowaniu programu resocjalizacyjnego „Las w nas”. W ramach realizacji tego programu skazani będą uczestniczyć w porządkowaniu terenów leśnych, szlaków oraz wezmą udział w edukacji ekologicznej.

Podpisane porozumienia to nie tylko współpraca naszej jednostki z Lasami Państwowymi w zakresie działalności resocjalizacyjnej, ale też perspektywa na przyszłość podpisania umowy, na bazie której skazani zostaną skierowani do zatrudnienia odpłatnego w Lasach Państwowych, w ramach programu „Praca dla więźniów”.

materiały nadesłane

22-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)