REKLAMA
REKLAMA

Poduszki – jakie będą idealne do Twojej sypialni?

Sprawdź, jak dobrać idealną poduszkę do sypialni i pozbyć się problemów z kręgosłupem na dobre.

Poduszki do sypialni – jaki materiał będzie najlepszy

W sklepach możesz znaleźć poduszki wykonane z wielu materiałów. Poduszki puchowe, półpuchowe, z pierzem, z wsadem syntetycznym. Wybór jest naprawdę duży. Za najbardziej nowoczesne, najbardziej komfortowe i najzdrowsze dla Twojego kręgosłupa uchodzą poduszki profilowane. To poduszki wykonane z pianek, które naturalnie dopasowują się do Twojej głowy oraz szyi. Najczęstszymi rodzajami pianek w tych poduszkach są pianki wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe.

Poduszka profilowana – co to jest

Taka poduszka jest uważana za najlepszą dla Twojego kręgosłupa, bo naturalnie dopasowuje się do jego kształtu w odcinku szyjnym. Dzięki temu gwarantuje mu najlepsze podparcie. Po nocy Twoje mięśnie są zregenerowane i zrelaksowane. Jeśli cierpisz na bóle szyi, karku czy notoryczne bóle głowy, spanie na takiej poduszce może diametralnie zmienić Twoje samopoczucie, a nawet może pomóc pozbyć się Twoich problemów na dobre. Niezależnie od tego, w jakiej pozycji zazwyczaj śpisz. Wiele marek, takich jak Hilding Anders, znany producent poduszek i stelaży, tworzy nawet specjalne poduszki profilowane, dla śpiących na brzuchu czy boku. Znajdziesz je między innymi na https://abcsnu.pl/.

Dzięki poduszce profilowanej możesz:

 • Zmniejszyć problemy ze snem – źle dopasowana poduszka może powodować drętwienie karku i napięcia szyi w ciągu nocy, które wybudzają Cię ze snu. Wyprofilowana poduszka może więc zmniejszyć Twoje problemy i zapewnić Ci bardziej spokojny sen.
 • Zmniejszyć przeciążenia odcinka piersiowego – jeśli śpisz na zbyt wysokiej lub niewygodnej poduszce, powoduje to wygięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym. Dobrze wyprofilowana poduszka z odpowiednim naciskiem podpiera wszystkie partie kręgosłupa szyjnego, dzięki czemu nie prowadzi do przybierania przez Ciebie niewygodnej pozycji podczas snu.
 • Zmniejszyć bóle głowy – bardzo często są one efektem problemów z odcinkiem szyjnym. Zwłaszcza, jeśli pojawiają się po nocy, mogą być podpowiedzią dla Ciebie, że masz źle dobraną poduszkę i pora wymienić ją na nową.

Jak dobrać idealną poduszkę?

Sprawdź, jak dobrać najlepszą poduszkę, aby pozbyć się problemów zdrowotnych i zapewnić sobie jak najlepszy sen

 • Gdy śpisz na brzuchu lub na boku
  Jeśli śpisz w takiej pozycji przez większość nocy, nadal możesz zapewnić sobie zdrowy sen. Wystarczy, że wybierzesz specjalnie profilowaną poduszkę w kształcie walca, z wgłębieniem po środku, taką jak Hilding Visco Balance, przeznaczoną dla osób śpiących na boku.
 • Gdy cierpisz na bóle kręgosłupa
  Zdecyduj się na poduszkę wykonaną z pianki termoelastycznej, bo to materiał, który najlepiej dopasowuje się do kształtu kręgosłupa i zapewnia mu najlepszą relaksację. Warto, aby miała dodatek włókien węglowych, tak jak poduszka Hilding Antistress Carbon. Znajdujące się w niej włókna węglowe sprzyjają rozluźnianiu wszelkich napięć w mięśniach.
 • Gdy jesteś alergikiem
  Warto zdecydować się na poduszkę wykonaną z materiałów antyalergicznych, ale posiadającą także właściwości antybakteryjne, na przykład zwiększony system wentylacji. Dzięki niemu w poduszce nie gromadzi się wilgoć, a przez to nie rozwijają w niej tak łatwo wszelkie mikroorganizmy. W poduszce wykonanej z pianki termoelastycznej Hilding VISCO Green dodatkowo umieszczono pokrowiec Bamboo, który ma domieszkę włókien bambusowych. Zapobiegają one rozwojowi bakterii i roztoczy,
  a także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Z kolei poduszka Hilding VISCO Balance ma dodatek taśm 3D, które wzmacniają cyrkulację powietrza we wnętrzu poduszki. Wszystkie te poduszki znajdziesz na https://abcsnu.pl/26-poduszki.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

31-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: