REKLAMA
REKLAMA

Policyjny dron w akcji! (VIDEO)

PODKARPACIE.  Dwa mandaty na łączną kwotę 600 złotych i 13 punktów karnych – to kara za złamanie przepisów ruchu drogowego. Kierujący fordem mondeo wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej i przekroczył dozwoloną prędkość o 47 km/h. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego drona.

Zdjęcie z policyjnego drona. Dwa samochody jadące prostym odcinkiem drogi. Jeden z pojazdów wyprzedza drugi w miejscu niedozwolonym (podwójna linia ciągła).

W miniony piątek, na terenie powiatu strzyżowskiego, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, jadących krajową „dziewiętnastką”.

Kamera drona zarejestrowała wykroczenie popełnione w ruchu drogowym. Kierujący fordem mondeo nie zastosował się do znaku P-4 i wyprzedzał inny samochód na podwójnej linii ciągłej. Policjanci, obsługujący bezzałogowy statek powietrzny, przekazali informacje o popełnionym wykroczeniu najbliższemu patrolowi.

Zdjęcie z policyjnego wideorejestratora. Samochód jadący prostym odcinkiem drogi widziany od tyłu. W lewym dolnym rogu widoczny pomiar prędkości – wyświetlany czerwoną czcionką. Pomiar zatrzymuje się na wskazaniu 137,4 km/h.

Funkcjonariusze, którzy tego dnia pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, pojechali za fordem i dokonali pomiaru jego prędkości. 24-latek, kierujący mondeo, przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h, jechał z prędkością 137 km/h.

Za popełnione wykroczenia 24-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany dwoma mandatami, na łączną kwotę 600 złotych, jego konto zasiliło 13 punktów karnych.


KWP

08-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)