REKLAMA
REKLAMA

Ponad 200 osób oszukanych przy inwestowaniu w kryptowaluty

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzą śledztwo w sprawie doprowadzenia szeregu obywateli Polski do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy dokonywaniu inwestycji finansowych w drodze zakupu kryptowaluty Bitcoin na platformach inwestycyjnych za pośrednictwem serwisu internetowego aspenholding. com.

Aktywna działalność platformy inwestycyjnej Aspen Holding, identyfikowanej w Internecie m. in. pod adresami https://aspenholding.com lub https://aspenholding.co, miała miejsce w latach 2019 – 2020. W chwili obecnej ilość pokrzywdzonych z terenu całego kraju, przekracza ponad 200 osób.

Proceder rozpoczynał się poprzez wyszukanie bądź podstawienie w sieci Internet, osobom zainteresowanym zainwestowaniem swoich środków, artykułu z wykorzystaniem wizerunku znanych osób ze świata mediów. Artykuł najczęściej przyjmował charakter wywiadu, w którym wyżej wymienione osoby publiczne, miały zachęcać do inwestycji m.in. w kryptowaluty za pośrednictwem podmiotu Aspen Holding. Artykuł ten za każdym razem był fingowany. Linki do artykułów podstawiane były m.in. na popularnych portalach społecznościowych.

CZYTAJ więcej tutaj: Kliknij >>>>>>

Zdjęcie poglądowe

KWP


W związku z artykułem pt. „Ponad 200 osób oszukanych przy inwestowaniu w kryptowaluty” opublikowanym w dniu 28.01.2021 roku na stronie internetowej https://esanok.pl oraz na stronie https://podkarpacie24.pl, opisującym oszustwa finansowe dokonywane za pośrednictwem platformy inwestycyjnej obsługiwanej przez podmiot posługujący się nazwą Aspen Holding, należy uściślić że artykuł ten dotyczył podmiotu innego niż Aspen Holding sp.z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz że opisany w nim podmiot nie jest w żaden sposób powiązany z Aspen Holding sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Aspen Holding sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie nie prowadzi i nigdy nie prowadziła jakiejkolwiek działalności w zakresie dokonywania inwestycji finansowych ani też działalności w zakresie pośrednictwa finansowego.

Wystąpiła jedynie zbieżność firmy spółki Aspen Holding sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie oraz nazwy platformy inwestycyjnej a zarazem nazwy handlowej podmiotu opisanego w artykule, który dopuścił się oszustw finansowych. Są to dwa różne, odrębne podmioty.

Nie należy zatem w żaden sposób utożsamiać aktywności podmiotu dopuszczającego się oszustw finansowych używającego nazwy Aspen Holding, z działalnością prowadzoną przez spółkę Aspen Holding sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

28-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)