REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI. Na remont tej drogi mieszkańcy czekali wiele lat. Sanok-Liszna po „dywaniku” (VIDEO, ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. Na remont tej drogi mieszkańcy czekali wiele lat. Sanok-Liszna po „dywaniku” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / LISZNA / PODKARPACIE. Dobiega końca duży remont drogi łączącej Sanok z Liszną. Mieszkańcy zabiegali o modernizację ważnego traktu od wielu lat. Udało się teraz. Inwestycja polegająca na położeniu nowej nakładki asfaltowej, budowie chodnika i kanalizacji oraz zabezpieczeniu osuwisk i przebudowie skrzyżowań, a także zjazdów, pochłonęła blisko 4 mln złotych. Remont ma potrwać do końca 2021 roku. Ostatnie prace wykonywane są mimo niezbyt sprzyjającej aury.

grafika poglądowa

Przebudowa ulicy Chrobrego, zlokalizowanej w ciągu drogi powiatowej Sanok-Liszna realizowana jest równocześnie na dwóch odcinkach.

W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię jezdni na długości 2067 m, 730 m chodnik, kanalizację deszczową. Przebudowane zostały zjazdy i skrzyżowania, utwardzone pobocza. Zabezpieczono korpus drogi w miejscach zagrożonych powstaniem oberwisk koszami siatkowo-kamiennymi oraz przedłużono przepusty pod drogą. Zamontowano nowe bariery i poręcze ochronne. Zainstalowano oznakowanie poziome i pionowe, w tym nowego przejścia dla pieszych na wysokości ul. Królowej Jadwigi.

Roboty rozpoczęły się w sierpniu, a do końca roku planowane jest ich zakończenie.

Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG. Wartość kontraktu to 3 939 445,97 zł z czego 2 745 217 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat otrzymał wsparcie od Gminy Miasta Sanoka w kwocie 400 000 zł oraz od Nadleśnictwa Brzozów 225 000 zł.

Inwestycję realizuje powiat sanocki.

06-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)