REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Wzrasta liczba chorych z COVID-19!

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku tygodni sytuacja epidemiczna w powiecie sanockim jest bardzo trudna. Pod względem liczby nowych zakażeń powiat sanocki zajmuje czołowe miejsce w województwie podkarpackim. Przybywa pacjentów wymagających hospitalizacji i leczenia tlenem. W szpitalu w Sanoku na 217 łóżek, zajętych jest już 200. Z pomocy respiratora korzysta obecnie 10 osób.

Grzegorz Panek, foto: archiwum prywatne

– Dzisiaj o godzinie 8:00 mieliśmy 200 chorych, czyli o 36 więcej niż w szczytowym momencie epidemii w listopadzie ubiegłego roku – mówi Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku. – Od poniedziałku ponownie jesteśmy szpitalem jednoimiennym. W systemie hybrydowym funkcjonuje tylko oddział dziecięcy.

1 marca w powiecie sanockim potwierdzono 35 nowych zakażeń, wykonano 107 testów na koronawirusa. Kwarantanną objętych jest 535 osób. Pod względem liczby zakażeń powiat sanocki zajmuje dzisiaj 2. miejsce na Podkarpaciu.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku przypomina, że szczególne znaczenie w obecnej fazie pandemii ma stosowanie się do zaleceń i wytycznych służb sanitarnych.

Marta Żaczek, foto: archiwum redakcji

– Noszenie maseczek, mycie i dezynfekcja rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu od innych może uchronić nas nie tylko przed koronawirusem, ale również przed masowymi zachorowaniami na grypę i infekcje paragrypowe – przekonuje Marta Żaczek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku. – Wiele osób choruje bezobjawowo nieświadomie zarażając innych. Do zakażenia może więc dojść w komunikacji miejskiej, w pociągu, w sklepie oraz w wielu innych miejscach i obiektach użyteczności publicznej.

Utrzymanie ścisłych zasad ochrony przed SARS-Cov2, praca i nauka w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego oraz realizacja Narodowego Programu Szczepień p/Covid-19 (#SzczepimySię) będą mieć wpływ na sytuację epidemiczną na terenie naszego powiatu.

Zdjęcie poglądowe

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

01-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)